Варфоломій пообіцяв "церковне прокляття" Кирилу через пропагандистську брехню про Україну: З'явилися подробиці секретного діалогу у Стамбулі

Найголовніше, що прозвучало у розмові, яка відбулася наприкінці серпня: Україна була і залишається канонічною територією Вселенської Церкви. Тому питання надання автокефалії лежить повністю в компетенції Матері-Церкви.

Патріарх Варфоломій та патріарх Кирило. Ілюстрація:Волинь-нова

У Греції опублікували уривки з тригодинної бесіди між Вселенським патріархом Варфоломієм та главою РПЦ Кирилом на зустрічі у Фанарі 31 серпня, під час якої представників Росії через брехню і маніпуляції жорстко поставили на місце. Судячи з розмови, головною темою була Україна і надання Українській Церкві автокефалії. Уривки з матеріалу грецького сайту "Ортодоксія" наводить у Facebook експерт Інституту світової політики Ярослав Коцюба, зазначають Патріоти України.

Під час діалогу глава московської церкви намагався переконати патріарха Варфоломія, що не варто УПЦ надавати автокефалію, оскільки на Майдані відбувся "держпереворот" і тепер, мовляв, нова незаконна влада намагається через автокефалію зміцнити свої позиції. При цьому Кирило переконаний, що промосковські сили скинуть українську владу.

"Ємно парирував Патріарх Варфоломій, коли запитав кремлівських агентів: "Чому ви не можете вільно їздити в Україну? Чи не тому, що у вас немає там підтримки?" — йдеться у статті.

Як пише "Ортодоксія", дуже дратували Вселенського предстоятеля заяви митрополита Іларіона Алфєєвого ("глави МЗС РПЦ") про те, що нібито "Порошенко підкупив Константинополь". Варфоломій попередив московського пропагандиста в рясі: якщо він не зможе довести ці порожні звинувачення, то його чекає "церковне прокляття".

"Якщо ви брешете, це вам даремно не пройде", — сказав Константинопольський патріарх. Алфєєв почав виправдовуватися: мовляв, він не говорив, що це Петро Порошенко, а "розкольники", які їздили у Стамбул "не з порожніми руками". Варфоломій попросив Кирила вгамувати Іларіона, який завдав багато шкоди у відносинах між Константинополем і Москвою", — йдеться у діалозі.

"Але найголовніше, що в цій розмові прозвучало: Україна була і залишається канонічною територією Вселенської Церкви. Тому питання надання автокефалії лежить повністю в компетенції Матері-Церкви. Патріарх Варфоломій прямо повідомив Кирилу, що процес уже запущений і пройшов перший етап узгодження й обговорення", — резюмує Коцюба.

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас": Ситуація та настрої змінилися не тільки в Криму (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:16

"Это – пробка на ВЫЕЗД из Белгорода прямо сейчас. Огромная, многокилометровая. Одно из свидетельств, что ситуация таки понемногу переламывается в пользу Украины - спасибо союзникам и ЗСУ", - написав політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у...

Якось не віриться вже, що це просто звична зневага: Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" (відео)

субота, 20 серпень 2022, 0:03

"Путін в Сочі знов не подужав вимовити "Касим-Жомарт Кемельули" і обізвав Токаєва на офіційній зустрічі "уважаемый Касымжан ДжентемлЕвич".)) Якось не віриться вже, що це просто звична зневага. Більше схоже на вікову деменцію: підтоптаний сцар реально н...