У ході дебатів у парламенті Нідерландів опозиційні партії вимагали від Рютте негайно відкликати підпис під угодою про асоціацію з Україною, посилаючись на результати референдуму. Однак прем'єр попросив почекати з цим рішенням і провести разом з главою МЗС Бертом Кундерсом переговори з ЄС щодо внесення змін до асоціації, повідомляють Патріоти України з посиланням на телеканал NOS.
За його словами, у Брюсселі мають врахувати позицію жителів Нідерландів. В іншому випадку країна не буде ратифікувати документ. Рютте пообіцяв депутатам, що рішення щодо цього буде прийнято до червня, а остаточна відповідь може бути відкладена у зв'язку з референдумом у Великобританії, жителі якої мають висловитися щодо членства країни в Євросоюзі.
Прем'єр вказав депутатам, що негайне відкликання підпису може призвести до того, що Нідерланди будуть виключені з переговорного процесу щодо українського питання. Активними прихильниками відкликання підпису під угодою про Асоціацію виступили Соціалістична партія і націоналістична Партія Свободи, що прийшли на дебати з гаслом "Ні означає ні".
За відкликання підпису виступила в тому числі й опозиційна Християнсько-демократична партія, яка раніше виступала за співпрацю з Україною. Представник партії "Демократи 66" у ході дебатів зазначив, що необхідно поважати думку виборців, незважаючи на те, з яких причин вони сказали на референдумі "Ні".
Представники проурядових партій у своїх виступах вказували на складність ситуації, враховуючи, що йдеться про міжнародну угоду. При цьому депутат від правлячої Народної партії за свободу і демократію Хан тен Брук вказав, що треба визнати той факт, що 70% жителів Нідерландів у принципі проігнорували референдум.
Нагадаємо, 12 квітня Виборча рада Нідерландів оприлюднила офіційні результати консультативного референдуму щодо Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Явка склала 32,28%, проти проголосував 61%, за – 38,21%. Референдум відбувся 6 квітня. 7 квітня уряд Нідерландів заявив, що планує разом з партнерами з ЄС та України шукати компроміс за результатами референдуму, прийнятний для всіх сторін.
Глава ГУР МО України Кирило Буданов заявив, що план вербування російських військових для повномасштабного вторгнення було урізано на 100 000 осіб. Про це він заявив 23 лютого на форумі "Україна. Рік 2025". Зустріч транслював телеканал "Новини Live" у Y...
Начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що вірить в закінчення війни у 2025 році, повідомляють Патріоти України. «Ви почули від кількох спікерів, що як мінімум РФ треба передишка, припинення вогню. Їй не вистачає сил. Це одна з причин. Друга – велика фіна...