Візантія наш: У РПЦ запропонували відібрати владу у Константинопольського патріархату

На думку протоієрея Андрія Новікова, Константинопольський патріархат "вчинив розкол", а коли він "увійшов у спілкування з анафемою", то сам потрапив під її дію.

Андрій Новіков. Фото: pravoslavie.ru.

Москва має вжити низку заходів у зв'язку з рішеннями Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Україні. Про це заявив член синодальної біблійно-богословської комісії Московського патріархату протоієрей Андрій Новіков у Facebook, передають Патріоти України.

Він запропонував "з огляду на відпадання колишнього Константинопольського патріархату від церкви" створити єпархії та парафії РПЦ на території Туреччини, зокрема у Стамбулі. Протоієрей заявив про необхідність скликати в Москві надзвичайний Всеправославний собор для скинення патріарха Варфоломія і членів його Синоду.

Також священик запропонував розірвати євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом та "накласти анафему на єресь східного папізму, включно із псевдовченням про право стамбульського єпископа на скасування та перегляд анафем і пробачень помісних церков". На думку Новікова, Константинопольський патріархат "вчинив розкол", а коли він "увійшов у спілкування з анафемою", то сам потрапив під її дію.

Хіти тижня. Російський синдром: Корабель ВМС Венесуели Naiguata потопив сам себе (відео)

четвер, 9 квітень 2020, 19:00

Корабель ВМС Венесуели намагався протаранити круїзний лайнер під прапором Португалії в Карибському морі. Патрульний корабель ВМС Венесуели Naiguata пішов під воду після невдалої спроби протаранити круїзний лайнер RCGS Resolute в Карибському морі. Про ц...

"Иногда мне кажется, что на выборах президента стоило голосовать за улитку", - Сазонов

четвер, 9 квітень 2020, 16:28

"Когда улитке страшно, она прячется в раковину. Там у нее на этот случай бутылка водки и бейсбольная бита. В принципе, не самый худший вариант для кризисной ситуации, когда тебе страшно. Более достойная позиция, чем оправдываться и изображать беспомощн...