Геополітичний провал Кремля в Україні і погіршення відносин із Заходом може сприяти зміні влади в Росії. У політичної верхівки РФ може спрацювати "інстинкт самозбереження". Таку думку в прямому ефірі "Обозревателя" висловив російський політолог, журналіст, політичний діяч Андрій Піонтковський, передають Патріоти України.
Відповідаючи на питання про перспективи "палацового перевороту" в Кремлі, він сказав: "Це стандартна ситуація, коли диктаторський режим терпить зовнішньополітичну поразку - а те, що сталося в Україні, це і є зовнішньополітична поразка".
Політолог додав, що йдеться також про "філософські і метафізичні" поразки, оскільки надії на підтримку російськомовних громадян України не виправдалися.
"Нічого тепер Путін з Україною не вдіє, і якось треба виплутуватися з цієї ситуації", - констатував Піонтковський.
За його словами, в умовах такої поразки і істотного погіршення відносин із Заходом представники політичної верхівки Росії стурбовані власним порятунком. Так, "в Вашингтон одна за одною приїжджають напівофіційні російські делегації аналітиків, наближених до Кремля. Вони всі в один голос продовжують лінію нового мирного співіснування із Заходом. Більш-менш розумні люди рахують, аналізують якісь варіанти, як зіскочити зі сходів ескалації відносин з Заходом", - розповів Піонтковський.
"У той же час, якщо подивитися російські телевізійні передачі, то військова істерія, навпаки, нагнітається", - додав він.
Відповідаючи на питання, хто може організувати зміну влади в Росії, політолог зауважив: "У Радянському союзі такого гопника на посаді першого секретаря давно б уже зняло політбюро, як сталося з Хрущовим. Був такий орган - політбюро, - який включав режим захисту проти божевілля першої особи, іноді навіть більш радикальними засобами. Але за нинішньою конституцією немає ніяких механізмів зняття ".
Разом з тим Піонтковський упевнений: "Наша верхівка повинна володіти інстинктом самозбереження, хоча б думати про ті свої добре упаковані мільярди".
Він переконаний, зміна влади в РФ відбудеться, але коли - "цього нікому не дано передбачити". "Чим жорсткішим буде тиск Заходу, тим швидше це станеться", - сказав експерт.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: