Всі вони "слуги народу": Україна витрачає на нардепів вдвічі менше, ніж на їх помічників (документ)

Відповідно до закону про статус народного депутата України, кожному парламентарію дозволено мати до 31 помічника, проте зарплати з бюджету можуть отримувати тільки четверо з них.

У Верховній Раді. Ілюстрація:РБК-Украина

Зарплати народних депутатів обійшлися українському бюджету в лютому 2017 року у 28 млн грн. При цьому грошова винагорода їх помічників спустошила державну скарбницю на суму майже вдвічі більшу - 52,7 млн грн. Це випливає з відповіді апарату Верховної Ради України на запит Апострофа, передають Патріоти України.

"Витрати на виплату заробітної плати народним депутатам України восьмого скликання з вересня 2016 року по січень 2017 року склали 34 416 010,86 гривень, а з лютого по травень 2017 року - 28 063 316,14 гривень", - йдеться в повідомленні апарату Ради.

Відзначимо, що шоста сесія парламенту фактично завершується 14 липня, відповідно, загальна сума витрат на виплату зарплати нардепів збільшиться приблизно до показників попередньої сесії.

При цьому витрати на виплату зарплат помічникам-консультантам народних обранців склали під час п'ятої сесії 69,5 млн грн, під час шостої (до травня 2017 року включно) - 52,7 млн грн, тобто майже вдвічі більше, ніж на зарплату самих нардепів .

Відповідно до закону про статус народного депутата України, кожному парламентарію дозволено мати до 31 помічника, проте зарплати з бюджету можуть отримувати тільки четверо з них. Зарплата помічника нардепа на сьогодні становить близько 7 тис. грн на місяць.

Згідно з даними апарату Верховної Ради, народні депутати за час проведення п'ятої сесії витратили на відрядження по Україні 101 тис. грн і 3,8 млн грн - за її межами. Під час поточної шостої сесії (до травня 2017 року) витрати на відрядження нардепів всередині країни склали 60,6 тис. грн, за кордоном - 3,6 млн грн.

Витрати парламентаріїв на канцелярські товари під час поточної сесії (до травня 2017 року) склали 123,2 тис. Грн, під час попередньої - 171,65 тис. Грн

Хіти тижня. Популярний у 90-х російський актор заявив, що був готовий "в’їхати у Крим на танку" для підтримки окупації

середа, 27 жовтень 2021, 3:00

12 березня 2014 року актор Ігор Угольников підписав звернення діячів культури Російської Федерації на підтримку політики Путіна щодо України і Криму. Російський актор, режисер і телеведучий Ігор Угольников заявив, що у 2014 році був готовий "в’їхати у ...

Хіти тижня. У перекладі з дипломатичної - "не ваша собача справа": Міністр оборони США відповів на істерики Росії щодо вступу України в НАТО

середа, 27 жовтень 2021, 2:00

Глава Пентагону, міністр оборони США Ллойд Остін, перебуваючи із визитом в Україні, відповів на злобні заяви Росії щодо бажання України вступити в НАТО, зазначають Патріоти України. . Жодна третя країна не має права накладати вето на прагнення України...