Дональд Трамп, який вітав своїх прихильників в холі Trump Tower, мало нагадував колишнього лідера виборчої кампанії в Республіканській партії. Незвично стриманий і ввічливий, Дональд Трамп зв'язно говорив про економіку і про робочі місця, а також дотримувався заготовленої промови, шанобливо звертаючись до опонентів «сенатор Круз» і «губернатор Кейсік». Непристойності, образи і плювки в сторону преси залишилися в минулому. Таке політичне перетворення - велика рідкість. Ця подія цілком і повністю на совісті нового керівника виборчої кампанії Трампа - Пола Манафорта, розповідають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Досвідчений політтехнолог з Округу Колумбія, 67-річний Пол Манафорт встиг попрацювати з Джеральдом Фордом і Джорджем Бушем. Трамп найняв його в минулому місяці, щоб привести в порядок виборчу кампанію і закріпити підтримку кандидатури Трампа делегатами з'їзду. Це питання залишається вельми делікатним напередодні Національної республіканської конвенції.
Колишні партнери по бізнесу Манафорта кажуть, що його головний талант - в умінні повертати до життя «політичні трупи» і оновлювати імідж.
За час 40-річної кар'єри в Вашингтоні він пропонував свої послуги таким не найприємнішим клієнтам, як ангольський лідер Жонас Савімбі, саудівський уряд і диктатор Філіппін Фердинанд Маркос. Але найпоказовішим прикладом талантів Манафорта і вельми суперечливого їх використання служить робота на колишнього президента України Віктора Януковича.
Пан Янукович два роки тому був відсторонений в результаті народного, прозахідного повстання, що отримало широку підтримку на Заході. За час перебування при владі Янукович використовував своє становище, щоб посадити в тюрму політичного суперника і заробити капітал, що включав розкішний особняк під Києвом.
В інтерв'ю передачі Meet the Press на телеканалі NBC Манафорт говорив, що його головним завданням було наблизити Україну до Заходу. «Робота, яку я виконував, була спрямована на зближення України з Європою, і в цьому ми досягли успіху», - сказав він.
Але критики Януковича кажуть, що колишній президент торпедував інтеграцію України із західними країнами, побудувавши свою виборчу кампанію - під керівництвом Манафорта - на ідеологічні протиріччя між західними районами України та проросійським Сходом, що зараз потрапив в руки сепаратистів.
«Україна зараз опинилася ближче до Європи і дивиться в Європейський союз не завдяки Манафорту, а завдяки сотням тисяч людей, що стояли на Майдані три місяці, і завдяки сотні людей, які віддали своє життя заради змін», - говорить Дар'я Каленюк, активіст антикорупційного руху в Києві .
Насправді Янукович закінчив розробку наріжної угоди про інтеграцію з Європейським союзом, хоча він часто балансував між Москвою і Брюсселем, з'ясовуючи, що може отримати від них. Але його рішення в останній момент відмовитися від підписання угоди - під жорстким особистим тиском з боку президента Росії Володимира Путіна - спровокувало протести на Майдані.
Манафорт і інші лідери кампанії Трампа відхилили прохання про інтерв'ю і не відповіли на запитання, надіслані електронною поштою. На запитання, поставлене Financial Times під час заходу з нагоди перемоги Трампа, щодо того, що робота в Україні може скомпрометувати його, Манафорт відповів негативно.
"Я так не думаю. Я допоміг зблизити Україну з Європою », - відповів він.
Близько півдюжини колишніх співробітників Манафорта в Україні в інтерв'ю допомогли скласти більш детальну картину його роботи. Все почалося з лобіювання інтересів Ріната Ахметова, українського олігарха, який шукав ділові можливості для свого холдингу System Capital Management Group в західних країнах.
Грубий проросійський політик з українського сходу, Віктор Янукович втратив владу в результаті Помаранчевої революції в 2004 році. Президентом став його прозахідний опонент Віктор Ющенко, який пережив замах на своє життя.
Депеша від 2005 року, написана Джоном Гербстом, який займав пост посла США в Україні, описує найм Манафорта як спробу виправити образ Партії регіонів Януковича «зі зборища монстрів в легітимну політичну партію» за допомогою «глибоких кишень хрещеного батька Донецького клану Ріната Ахметова».
Незабаром після того, як Янукович найняв Манафорта, відбулося його політичне перетворення, кажуть коментатори. Політик, для якого російська мова була рідною, і який в юності побував в радянській в'язниці, змінив зачіску на франтівську і заговорив сухими фразами.
У 2006 році партія Януковича виграла парламентські вибори. Янукович несподівано повернувся на політичну сцену і став прем'єр-міністром. У 2010 році він переміг на президентських виборах.
«Він повернув до життя політичного парію, витягнув його з кладовища», - говорить Брайан Меффорд, американський політичний консультант, який працював з Віктором Ющенком та іншими українськими політиками. Незважаючи на свою репутацію «темного князя», Манафорт заслужив визнання за «пом'якшення грубості Януковича і консолідацію проросійських голосів (в Україні)», - говорить Меффорд.
Колишній західний дипломат теж високо відгукнувся про Манафорта, зазначивши, що він «одягнув Януковича, відшліфував манери Януковича і відновив його політичні позиції». На питання з приводу особистого стилю Манафорта дипломат сказав: «Я б не назвав його чарівним. Він тільки намагається бути чарівним».
Після того, як Трамп найняв його в минулому місяці, Манафорт зайняв видиму керівну роль у виборчій кампанії лідера республіканського табору. Він пише для Трампа виступи на недільних ток-шоу і бере на себе зобов'язання керівника кампанії Корі Левандовскі, який загруз у справах.
За лаштунками Манафорт зосередив виступи республіканського кандидата на тому, що виборчий процес нечесний, скоротив спілкування Трампа з журналістами і спробував надати йому менш бурхливого і більш президентського стилю.
«Це все одно, що взяти необроблений алмаз, обробити його і помістити в відповідну оправу», - сказав інший колишній діловий партнер Манафорта по Україні.
«Вам не під силу змінити переконання людини, але ви можете змінити його репутацію», - додав він.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...