"Yes, we did": Барак Обама виступив з прощальною промовою (фото, відео)

Під час виступу, який проходив в конгрес-центрі McCormick Place в Чикаго, президент США не зміг стримати сліз.

Барак Обама. Фото: ВВС.

Добігають кінця повноваження Барака Обами на посаді президента США. У зв'язку з цим він виступив з прощальною промовою. У ній колишній президент назвав Росію і Китай суперниками, які не можуть зрівнятися зі Штатами щодо впливу в світі, а своїми досягненнями Обама назвав виведення країни з кризи. Тисячі людей зібралися в конгрес-центрі McCormick Place, щоб почути прощальну промову 44-го президента США Барака Обами, пишуть Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

«Співгромадяни, американці. Мішель і я були так зворушені усіма добрими побажаннями на нашу адресу в останні кілька тижнів. Але сьогодні ввечері моя черга висловити подяку. Незалежно від того, погоджувалися ми повністю або не погоджувалися зовсім - мої бесіди з вами, з американським народом - у вітальнях і школах, на фермах і на фабриках, в закусочних і на віддалених сторожових постах - це те, що змушувало мене бути чесним, давало мені натхнення і енергію продовжувати. Кожен день я вчився у вас. Ви зробили мене кращим як президента і кращим як людину»- так розпочав свій виступ Обама.

Він закликав американців не втрачати віру в майбутнє незалежно від того, як вони ставляться до наступного президента.

Поки Обама виголошував промову, натовп його прихильників, що зібралися біля трибуни в Чикаго, скандували "Four more years!" ("Ще чотири роки!"). Оскільки президент в США не може займати свій пост більше двох термінів (вісім років), Обама не міг балотуватися на виборах в 2016 році.

"Я не можу цього зробити", - сказав Обама, але подальша мова надихнула присутніх в достатній мірі, щоб змиритися з цим.

Ви зробили мене кращим президентом і кращою людиною

"Я вперше приїхав в Чикаго, коли мені було двадцять. Тоді я ще шукав себе, шукав сенс життя. Тут неподалік я почав працювати з релігійними групами - в тіні заводських стін. Саме на цих вулицях я став свідком сили віри і тихої гідності простих робітників, які стикаються віч-на-віч з втратами і необхідністю боротися. Тут я дізнався, що зміни можливі тільки тоді, коли в них залучені прості люди, коли вони беруться за руки і разом вимагають змін. Після восьми років президентського терміну я все ще вірю в це" .

Демократія - часом кривава справа

"Так, наші успіхи були нерівномірні. Працювати над встановленням демократії завжди важко. І довго. Часом навіть криваво. Роблячи два кроки вперед, ми завжди відчували, що на крок відступаємо.

Якби вісім років тому я сказав вам, що Америка вийде з кризи, що відбудеться перезавантаження нашої автомобільної промисловості, сказав вам, що ми відкриємо нову сторінку у відносинах з Кубою, згорнемо Іранську ядерну програму без єдиного пострілу, позбудемося натхненника теракту 11 вересня, якби сказав вам, що ми доб'ємося легалізації одностатевих шлюбів і гарантуємо право на медстрахування для наших громадян, ви б сказали, що ми занадто перебільшуємо свої плани. Але це те, що ми зробили. Що ви зробили".

Хороші новини

"Хороша новина в тому, що економіка зросла. Заробітна плата, доходи, вартість наших будинків і пенсії ростуть. Багаті платять справедливу частку податків. Навіть зараз рівень безробіття близький до 10-річного мінімуму. Кількість людей, які не мають страховки, ще ніколи не була такою низькою".

... І трохи самокритики

"Але які б великі не були наші досягнення, цього недостатньо".

Я вас не залишу

"Мої американські послідовники, було честю служити вам. Я не зупинюся, фактично я буду прямо тут, з вами, як громадянин, до кінця своїх днів. Але зараз, незалежно від того, молоді ви або молоді серцем, у мене до вас останнє прохання , про виконання якого хочу попросити як ваш президент - про те ж я просив вісім років тому, коли ви зробили на мене ставку. Прошу вас вірити - не в мене, як людину, яка приведе вас до змін, а в себе. <...>

Дякую. Хай береже вас Бог, як береже він Сполучені Штати Америки. Дякую".

У Держприкордонслужбі пояснили, як вчинять з Саакашвілі на кордоні

четвер, 17 серпень 2017, 16:17

Напередодні екс-президент Грузії заявив, що 10 вересня прибуде з Польщі на український пункт пропуску на Львівщині. Державна прикордонна служба України відмовить екс-голові Одеської ОДА Міхеїлу Саакашвілі в перетині українського кордону, якщо він прибу...

Большой террор как способ русификации, - Руденко

четвер, 17 серпень 2017, 15:30

​В этом году исполняется 80 лет с начала Большого сталинского террора. Одной из главных его целей была принудительная русификация тех этнических групп, которые проживали в СССР, но имели за его пределами свои государства. В этом году исполняется 80 лет...