"Забути" про Крим Путіну не дадуть: Поки Україна не поверне контроль над кордонами, санкції проти Росії мають діяти - глава МЗС Естонії

Цілком імовірно, що санкції проти РФ можуть діяти довше, ніж півроку, якщо Москва не виконуватиме покладених на неї зобов'язань.

Марина Кальюранд. Фото:delfi. ee

Глава МЗС Естонії не виключає, що санкції ЄС щодо Росії можуть протриматись значно довше, ніж півроку. Про це Марина Кальюранд заявила в інтерв’ю Голосу Америки, повідомляють Патріоти України.

"Поки Україна не відновиться як незалежна держава і не отримає повного контролю над своїми кордонами, до тих пір не може йти мови про скасування санкцій. І в цьому сенсі я вважаю, що ЄС єдиний.

У мене немає сумнівів, що Євросоюз буде вимагати, щоб санкції діяли до тих пір, поки Росія не буде виконувати свої зобов’язання за міжнародним правом», - сказала міністр закордонних справ Естонії.

Естонський дипломат при цьому визнала, що внаслідок санкцій країни Євросоюзу несуть економічні збитки.

«Санкції були запроваджені через агресивну поведінку Росії, а саме - через окупацію Криму і через військові дії на сході України. Чи б’ють санкції по нашій економіці? Звичайно, ми їх відчуваємо в Естонії, і їх відчувають інші європейські держави.

Але демократія має ціну. І принципи мають ціну. Після ІІ Світової війни ми домовились у Гельсінкі, що військові дії проти незалежної держави недопустимі, недопустимо змінювати кордони силою з боку іншої держави. І поки ці принципи діють, ми повинні їх поважати.

Ці принципи ніхто не скасовував і не буде скасовувати. То ж так, ми повинні платити за те, щоб ці принципи продовжували діяти, і щоб Росія почала їх знову виконувати», - каже міністр.

Є речі, які варті більше, ніж грошей

Марина Кальюранд, яка раніше працювала послом Естонії у США та в Росії переконана, що в 21-му столітті нема місця агресивній поведінці.

«Якщо одна держава раптом вирішує не виконувати ці норми, міжнародна спільнота повинна діяти, щоб ця держава повернулась до міжнародного права і загальноприйнятих принципів.

І якщо для цього необхідно буде продовжити санкції, і якщо від цього наша економіка буде ще більше втрачати, ми готові це робити, тому що існують речі, які варті більше, ніж грошей», - зазначила вона.

Марина Кальюранд переконана, що агресію Росії можна було б передбачити. Утім тоді ніхто не хотів вірити у такі перспективи.

«Таку агресивну поведінку Росії… Так, це можна було передбачити після російської агресії у Грузії у 2008 році. Але всі сподівались, що такого ніколи не повториться.

Тобто те, що сьогодні відбувається у східній Україні та окупація Криму – все це впливає на наші двосторонні відносини з Росією. Це також впливає на двосторонні відносини ЄС з Росією. Інакше бути не може. …

В питанні політичних відносин, якщо Росія не змінить своєї поведінки, я не бачу можливості, щоб наші відносини покращились», - заявила міністр закордонних справ Естонії Марина Кальюранд.

Поки Грузія та Україна на шляху реформ, ми - з ними

Глава зовнішньополітичного відомства Естонії щиро радіє через рішення Євросоюзу щодо лібералізації візового режиму з Грузією та Україною.

Держави мають право обирати своє майбутнє. Ми підтримуємо Грузію, Україну і Молдову, які проводять демократичні реформи і хочуть тіснішої інтеграції в Європою.

Дуже скоро, каже вона, люди відчують близькість з Європою та європейську підтримку.

У нас є програми, які ми проводимо з цими країнами, щоб їм допомогти, щоб поділитися нашим досвідом. Нам колись також допомагали.

Коли ми вступали в ЄС та НАТО, до нас також приїжджали експерти, ми отримували фінансову, технічну допомогу. І тепер допомагати стало нашим обов’язоком, і ми це робимо з радістю», - розповідає міністр.

Естонія та Україна мають спільне минуле

За словами пані Кальюранд, Естонія та Україна мають спільне минуле, і естонці щиро підтримують прагнення українців до європейського майбутнього: «Ми пам’ятаємо 50 років, які провели у Радянському союзі не за власним бажанням.

Напевне, саме це примушує нас все більше говорити про демократію, права людини, захищати їх».

За словами дипломатки, НАТО, як і Євросоюз, також не закриває двері ні для Грузії, ні для України. Політичне рішення з’явиться, коли ці країни будуть готові, - каже вона.

«НАТО - це не закритий клуб. НАТО готове приймати нових членів, які бажають цього, які готові і виконують всі вимоги. У цьому сенсі дуже багато залежить від українського народу, їх волі і бажання».

Уряд прийняв рішення: Молдовани в подальшому розмовлятимуть не молдовською мовою

середа, 13 грудень 2017, 20:16

Урядовці дали позитивний висновок щодо законопроекту про зміну назви державної мови в Конституції Молдови з молдовської на румунську. Молдовський уряд підтримав зміну назви державної мови у Конституції з молдовської на румунську. Про це повідомляє News...

"Не дочекаєтесь": Уляна Супрун прокоментувала чутки про свою відставку

середа, 13 грудень 2017, 19:05

За словами чиновниці, у відставку йти вона не збирається. Раніше з'явилися чутки, що в.о. міністра охорони здоров'я країни Уляна Супрун начебто написала заяву на відставку з посади заступника міністра охорони здоров'я. Дані чутки спростувала сама пані ...