"Забути" про Крим Путіну не дадуть: Поки Україна не поверне контроль над кордонами, санкції проти Росії мають діяти - глава МЗС Естонії

Цілком імовірно, що санкції проти РФ можуть діяти довше, ніж півроку, якщо Москва не виконуватиме покладених на неї зобов'язань.

Марина Кальюранд. Фото:delfi. ee

Глава МЗС Естонії не виключає, що санкції ЄС щодо Росії можуть протриматись значно довше, ніж півроку. Про це Марина Кальюранд заявила в інтерв’ю Голосу Америки, повідомляють Патріоти України.

"Поки Україна не відновиться як незалежна держава і не отримає повного контролю над своїми кордонами, до тих пір не може йти мови про скасування санкцій. І в цьому сенсі я вважаю, що ЄС єдиний.

У мене немає сумнівів, що Євросоюз буде вимагати, щоб санкції діяли до тих пір, поки Росія не буде виконувати свої зобов’язання за міжнародним правом», - сказала міністр закордонних справ Естонії.

Естонський дипломат при цьому визнала, що внаслідок санкцій країни Євросоюзу несуть економічні збитки.

«Санкції були запроваджені через агресивну поведінку Росії, а саме - через окупацію Криму і через військові дії на сході України. Чи б’ють санкції по нашій економіці? Звичайно, ми їх відчуваємо в Естонії, і їх відчувають інші європейські держави.

Але демократія має ціну. І принципи мають ціну. Після ІІ Світової війни ми домовились у Гельсінкі, що військові дії проти незалежної держави недопустимі, недопустимо змінювати кордони силою з боку іншої держави. І поки ці принципи діють, ми повинні їх поважати.

Ці принципи ніхто не скасовував і не буде скасовувати. То ж так, ми повинні платити за те, щоб ці принципи продовжували діяти, і щоб Росія почала їх знову виконувати», - каже міністр.

Є речі, які варті більше, ніж грошей

Марина Кальюранд, яка раніше працювала послом Естонії у США та в Росії переконана, що в 21-му столітті нема місця агресивній поведінці.

«Якщо одна держава раптом вирішує не виконувати ці норми, міжнародна спільнота повинна діяти, щоб ця держава повернулась до міжнародного права і загальноприйнятих принципів.

І якщо для цього необхідно буде продовжити санкції, і якщо від цього наша економіка буде ще більше втрачати, ми готові це робити, тому що існують речі, які варті більше, ніж грошей», - зазначила вона.

Марина Кальюранд переконана, що агресію Росії можна було б передбачити. Утім тоді ніхто не хотів вірити у такі перспективи.

«Таку агресивну поведінку Росії… Так, це можна було передбачити після російської агресії у Грузії у 2008 році. Але всі сподівались, що такого ніколи не повториться.

Тобто те, що сьогодні відбувається у східній Україні та окупація Криму – все це впливає на наші двосторонні відносини з Росією. Це також впливає на двосторонні відносини ЄС з Росією. Інакше бути не може. …

В питанні політичних відносин, якщо Росія не змінить своєї поведінки, я не бачу можливості, щоб наші відносини покращились», - заявила міністр закордонних справ Естонії Марина Кальюранд.

Поки Грузія та Україна на шляху реформ, ми - з ними

Глава зовнішньополітичного відомства Естонії щиро радіє через рішення Євросоюзу щодо лібералізації візового режиму з Грузією та Україною.

Держави мають право обирати своє майбутнє. Ми підтримуємо Грузію, Україну і Молдову, які проводять демократичні реформи і хочуть тіснішої інтеграції в Європою.

Дуже скоро, каже вона, люди відчують близькість з Європою та європейську підтримку.

У нас є програми, які ми проводимо з цими країнами, щоб їм допомогти, щоб поділитися нашим досвідом. Нам колись також допомагали.

Коли ми вступали в ЄС та НАТО, до нас також приїжджали експерти, ми отримували фінансову, технічну допомогу. І тепер допомагати стало нашим обов’язоком, і ми це робимо з радістю», - розповідає міністр.

Естонія та Україна мають спільне минуле

За словами пані Кальюранд, Естонія та Україна мають спільне минуле, і естонці щиро підтримують прагнення українців до європейського майбутнього: «Ми пам’ятаємо 50 років, які провели у Радянському союзі не за власним бажанням.

Напевне, саме це примушує нас все більше говорити про демократію, права людини, захищати їх».

За словами дипломатки, НАТО, як і Євросоюз, також не закриває двері ні для Грузії, ні для України. Політичне рішення з’явиться, коли ці країни будуть готові, - каже вона.

«НАТО - це не закритий клуб. НАТО готове приймати нових членів, які бажають цього, які готові і виконують всі вимоги. У цьому сенсі дуже багато залежить від українського народу, їх волі і бажання».

"Відокремили одних від інших": Шойгу розповів про "закінчення громадянської війни"

четвер, 24 серпень 2017, 0:15

Заява міністра оборони РФ стосувалася Сирії. Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив міністру оборони Лівану, що в Сирії закінчилась громадянська війна. Про це він сказав на зустрічі з міністром оборони Лівану Якубом Ас-Саррафом, передають Патріоти У...

Хіти тижня. Брюсселю простіше прийняти нову активну роль США. Вашингтон загнав Європу в кут, - Горбулін

середа, 23 серпень 2017, 23:58

Абстрактні заяви про те, що "цінності для нас важливіше за гроші" європейським країнам доведеться підтверджувати діями. Підписання американським президентом Дональдом Трампом Акту про протидію супротивникам Америки через санкції (Countering america's A...