Після вторгнення в Україну президент Російської Федерації Володимир Путін став "нерукопожатним" для більшості європейських лідерів. Про це заявив російсько-американський історик Юрій Фельштинський у виданні Апостроф, повідомляють Патріоти України.
"Світ давно перестав дивитися на Путіна як на людину, якій можна вірити. І якщо раніше знаходилися люди, які вважали, що Путін "не міг красти", "не міг підривати" і "не міг вбивати" - тепер таких людей за межами Росії залишилося дуже мало. Після вторгнення в Україну Путін став остаточно "нерукопожатним" у компанії керівників європейських країн, якщо не всіх, то майже всіх", - підкреслив він.
Історик зазначив, що у Путіна не вистачило нахабства і рішучості продовжити розпочату ним у березні 2014 року війну в Україні, і він перекинувся на Сирію.
"Мета російського втручання в сирійську громадянську війну - підтримати режим Асада; захопити важливий стратегічний плацдарм у Сирії; зосередити там певну кількість російських військ для провокованого Росією глобального близькосхідного конфлікту, в який буде залучена Саудівська Аравія.
У цьому випадку, як вважають в Кремлі, ціни на нафту, нарешті, знову піднімуться до бажаного рівня в 100-140 доларів за барель (замість нинішніх 30); рубль знову підніметься до 30 за долар (замість нинішніх 80), і у Росії з'являться гроші для продовження війни в Україні", - пояснив Фельштинський.
"Одночасно, після повалення, втечі або смерті президента Асада (а дні Асада при владі у всіх випадках полічені), Росія спробує зробити все можливе для того, щоб підняти потім питання про створення курдської держави, дестабілізуючи Сирію, Ірак, але головне -Туреччину, що є членом НАТО.
Іншими словами, російське втручання в сирійську громадянську війну має на меті послаблення НАТО і завоювання майданчика для військового конфлікту із США на чужій території", - резюмував він.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...