Зелені чоловічки з броньованими вантажівками без номерів: Молдова поскаржилася на провокацію Росії

Місія ОБСЄ в Молдові висловлює свою стурбованість у зв'язку з проведенням Оперативною групою російських військ військових навчань, зокрема форсування річки, в Зоні безпеки 14 і 15 серпня.
Еуджен Стурза. Фото: соцмережі.

Росія не може вважатися миротворцем у Придністров'ї і пішла на провокацію проти Молдови. Про це у своєму Facebook заявив молдовський міністр оборони Еуджен Стурза, передають Патріоти України.

"Хтось думає, що використання погроз може зробити тебе другом. Як можна, вилізаючи на паркан і погрожуючи сусіду, сподіватися, що він стане вашим другом? Парадоксально, але це намагається зробити наш сусід Росія, проводячи військові навчання з форсуванням Дністра", - написав він.

"Такого роду навчання у Зоні безпеки, з броньованими вантажівками без номерних знаків - це провокаційні дії, які підривають основи обґрунтування російської сторони як миротворчої місії. Їм вкрай складно пояснити, що навчання маленьких зелених чоловічків переходу Дністра на бронетехніці не є миротворчою місією, і те, що вони роблять, не забезпечує ніякого миру в регіоні. Може, ОБСЄ допоможе нам пояснити різницю?" - додав Стурза.

Місія ОБСЄ в Молдові висловлює свою стурбованість у зв'язку з проведенням Оперативною групою російських військ військових навчань, зокрема форсування річки, в Зоні безпеки 14 і 15 серпня. Місія надіслала своїх співробітників у Зону безпеки, але їм завадили провести повний моніторинг навчань.

13 серпня на офіційному сайті Західного військового округу Росії з'явилася інформація про те, що Оперативна група російських військ, дислокована в придністровському регіоні, підготувала бойову бронетехніку для можливих навчань з переходом водних бар'єрів.

Вранці 14 серпня на лівому березі Дністра, в районі пляжу в селі Тирнаука району Слобозія і біля пішохідного мосту через річку Дністер в Тирасполі, була розміщена бронетехніка і військові вантажні автомобілі без номерних знаків і розпізнавальних знаків. Молдовські сили не пустили на ці території.

Відповідно до підписаної в 1992 році в Москві Угоди про принципи мирного врегулювання збройного конфлікту на Дністрі, в Зоні безпеки (понад 200 км уздовж річки) розмістили пости миротворчих сил Росії, Молдови і Придністров'я.

Пізніше була заснована і Об'єднана контрольна комісія, до складу якої увійшли представники Придністров'я, Молдови, Росії, України і ОБСЄ, Об'єднане військове командування, Об'єднаний штаб, Спільні миротворчі сили і апарат військових спостерігачів. Проведення військових навчань в Зоні безпеки вимагає дозволу ОКК, чого в цьому випадку не було зроблено, зазначають у ОБСЄ. За даними ЗМІ, "президент" невизнаного Придністров'я Вадим Красносельський у приватних бесідах скаржиться, що Росія незадоволена посиленням реінтеграції регіону з Молдовою.

"Щоб встигли залишити небезпечні зони": Путін заявив, що "попереджатиме" українців про застосування ракет середньої дальності

четвер, 21 листопад 2024, 21:15

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія збирається «попереджати» цивільних українців про застосування ракет середньої дальності «Орєшнік». Про це він сказав у своєму зверненні, передають Патріоти України. За словами Путіна, Росія може прод...

"Випробування пройшли успішно": Путін розповів, чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада

четвер, 21 листопад 2024, 20:04

Російські війська сьогодні, 21 листопада, вдарили по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності під назвою «Орешник». Про це заявив російський диктатор Володимир Путін, передають Патріоти України. Під час своєї промови Путін повідомив про «успішне ...