Найбагатшою територіальною громадою виявилася Троїцька Дніпропетровської області. Вона мала майже 18 тис. грн власних доходів на одного мешканця, хоча середній показник на всіх ОТГ становить всього 2700 грн, зазначають Патріоти України.
Лише в 12-ох громадах (це менше 2%) дохід на одну особу перевищував 10 тис. грн. У топ-10 громад також увійшли Сенчанська (Полтавщина), Слобожанська, Вербківська, Богданівська, Гречаноподівська (Дніпропетровщина), Боратинська (Волинь), Оліївська (Житиморщина), Шахівська (Донеччина), Степанецька (Черкащина).
Що більше людей у громаді працюють та отримують порівняно великі зарплати, то більше громада отримує доходу у вигляді відрахувань податку з доходів фізичних осіб.
Щоправда, заробляти можна не лише на ПДФО. Сенчанська має природні ресурси, які "годують" її бюджет рентними платежами. А Гречаноподівська заробляє, надаючи землі в оренду.
Мешканці великих міст виявляють бажання отримувати послуги в громадах, а деякі – навіть змінити місце проживання на передмістя. У Боратинській ринок біля підприємства "Кромбег енд Шуберт" і сільський спорткомплекс визнано найкращими у Східній Європі, а дитсадок – найкращим сільським дитсадком в Україні. У Глобинській започаткували місцеву програму підтримки молодих спеціалістів, що передбачає надання службового житла молодим фахівцям, які погодяться працювати у громаді.
Ощадливість і раціональне використання коштів. Саме це є проявом вдалого менеджменту. В успішних громадах видатки на управлінський апарат коливаються в межах 12–15% обсягу власних доходів (за умовного нормативу 20%).
Крім того, чинником зниження "проїдання" доходів є системне впровадження енергоощадних технологій. У Слобожанській громаді утеплили всі багатоповерхівки.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...