Жити по-новому, як в Європі: Названо найуспішніші тергромади, котрі демонструють, яким має бути самоуправління свідомих громадян

Заробляти у 6 разів більше, ніж в середньому по країні - не фантастика. Однак для цього обране людьми керівництво мусить мати ясну голову на плечах та не красти

Найбагатшою територіальною громадою виявилася Троїцька Дніпропетровської області. Вона мала майже 18 тис. грн власних доходів на одного мешканця, хоча середній показник на всіх ОТГ становить всього 2700 грн, зазначають Патріоти України.

Лише в 12-ох громадах (це менше 2%) дохід на одну особу перевищував 10 тис. грн. У топ-10 громад також увійшли Сенчанська (Полтавщина), Слобожанська, Вербківська, Богданівська, Гречаноподівська (Дніпропетровщина), Боратинська (Волинь), Оліївська (Житиморщина), Шахівська (Донеччина), Степанецька (Черкащина).

Що більше людей у громаді працюють та отримують порівняно великі зарплати, то більше громада отримує доходу у вигляді відрахувань податку з доходів фізичних осіб.

Щоправда, заробляти можна не лише на ПДФО. Сенчанська має природні ресурси, які "годують" її бюджет рентними платежами. А Гречаноподівська заробляє, надаючи землі в оренду.

Мешканці великих міст виявляють бажання отримувати послуги в громадах, а деякі – навіть змінити місце проживання на передмістя. У Боратинській ринок біля підприємства "Кромбег енд Шуберт" і сільський спорткомплекс визнано найкращими у Східній Європі, а дитсадок – найкращим сільським дитсадком в Україні. У Глобинській започаткували місцеву програму підтримки молодих спеціалістів, що передбачає надання службового житла молодим фахівцям, які погодяться працювати у громаді.

Ощадливість і раціональне використання коштів. Саме це є проявом вдалого менеджменту. В успішних громадах видатки на управлінський апарат коливаються в межах 12–15% обсягу власних доходів (за умовного нормативу 20%).

Крім того, чинником зниження "проїдання" доходів є системне впровадження енергоощадних технологій. У Слобожанській громаді утеплили всі багатоповерхівки.

В УПЦ МП у паніці: Священники держави-агресора не зможуть піти в українську армію

середа, 1 грудень 2021, 11:58

"Дійсно, у прийнятому законі відсутня пряма норма, яка би забороняла релігійним організаціям, що належать до об’єднання з центром у Росії (зокрема тим, які належать в Україні до Московського патріархату) направляти своїх капеланів до українського війсь...

"Нас 65 мільйонів": Зеленський заявив, що внесе до Ради законопроект про подвійне громадянство

середа, 1 грудень 2021, 11:22

Президент України Володимир Зеленський сьогодні внесе до Ради законопроект про подвійне громадянство. За його словами, в світі 65 млн українців, зазначають Патріоти України. Він заявив, що для українців, які мешкають у США, Канаді, ЄС, є важливим питан...