Зловживання на мільярди? Нацкомісія з енергетики відмовляється відкривати НАБУ інформацію щодо "Роттердам+", - ЗМІ

Тисячні персональні штрафи від НАБУ керівникам скандального держоргану, все що наразі дозволяє закон, не допомагають. Екс-рошенівець Дмитро Вовк, а тепер його щаслива наступниця Оксана Кривенко протизаконно приховують скандальну формулу

Колишній очільник Нацкомісії з регулювання енергетики Дмитро Вовк і його наступниця Оксана Кривенко саботували видачу НАБУ даних формули "Роттердам+", повідомляють Патріоти України з посиланням на "Наші гроші".

Повідомляється, що детективи НАБУ надсилали запит до НКРЕКП щодо алгоритму розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії, джерела даних і дати, які використовували для цих розрахунків.

НКРЕКП (ще за керівництва Дмитра Вовка) відмовила детективам. Причина: НАБУ розслідує провадження щодо "Роттердам+", тому інформацію буде надано лише за ухвалою суду про доступ до документів.

У травні 2018 року детектив НАБУ склав щодо Вовка протокол про адміністративне правопорушення за ст. "Невиконання законних вимог посадових осіб НАБУ", що передбачає накладення штрафу від 4250 до 6800 грн.

Цього ж місяця президент Петро Порошенко звільнив Вовка з посади голови НКРЕКП. Новим очільником Нацкомісії була обрана Оксана Кривенко.

Зважаючи на нове керівництво регулятора, НАБУ надіслало до НКРЕКП новий запит щодо розрахунку формули "Роттердам+". Однак Кривенко теж відмовилася надавати ці дані. У НАБУ склали протокол про адмінпорушення і на неї.

Як зазначає видання, обидва рішення суду були ухвалені на користь керівників енергорегулятора.

Нагадаємо, НАБУ порушило кримінальні провадження стосовно зловживань службовим становищем посадових осіб НКРЕКП при прийнятті регуляторних рішень на користь енергетичних підприємств холдингу "ДТЕК" Ріната Ахметова.

Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".

Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...

Буде злам? Бойові дії в Україні можуть завершитися у 2025 році, - The Economist

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:45

2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...