Знайдуться охочі подати до суду за "антибандерівським" законом? Порошенко у Польщі відкриє меморіал українцям, загиблим від рук "селянських батальйонів" та Армії Крайової

Польські парламентарі у скандальному законі відмінили складову щодо заборони звинувачувати поляків у єврейських погромах та участі у Голокості, стосовно ж репресій проти українського населення – ні. Показова тут і позиція президента Польщі

У сусідній державі правими політиками культивується однобокий погляд на «Волинську трагедію». Наша держава почала потроху відповідати на таку несправедливість, наголошуючи на українській складовій масових жертв у міжнаціональній ворожнечі, зазначають Патріоти України.

Президент України Петро Порошенко вирушає до польського села Сагринь для вшанування пам’яті українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.

"8 липня 2018 року президент України Петро Порошенко здійснить робочий візит до Республіки Польща на запрошення української громади цієї країни. Програмою візиту передбачено відвідання села Сагринь Люблінського воєводства, де Глава держави відкриє Меморіал пам’яті українців, які загинули від рук польських "селянських батальйонів" та підрозділів Армії Крайової у 1944 році. Президент України візьме участь у богослужінні за загиблими українцями, а також зустрінеться з представниками української громади Польщі", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після цього Порошенко вирушить до Волинської області для участі у заходах присвячених вшануванню пам’яті українців – жертв польсько-українського конфлікту 1943-44 років.

Також, за повідомленням різних ЗМІ, на Волинь приїде і польський президент Анджей Дуда. Раніше була пропозиція, щоб обидва лідери країн разом вшанували пам’ять загиблих з обох боків. Однак Польща від такої миролюбної ідеї відмовилась.

Волинська трагедія, або як її називають у Польщі Волинська різанина, - це обопільні етнічні чистки українського та польського населення на заході України, здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою у 1943 році. У польській історіографії традиційно Волинська трагедія вважається геноцидом польського народу, українці ж вважають це "дією у відповідь" на звірства поляків щодо українських цивільних осіб. Загалом під час кривавих протистоянь загинуло щонайменше 50 тисяч осіб з обох боків.

"Від божевільних можна чекати чого завгодно": Черник пояснив, чому не варто боятися наступу Росії з Придністров'я

п’ятниця, 19 квітень 2024, 6:48

Алогічна поведінка Російської Федерації у контексті агресії проти України не дозволяє повністю виключити вірогідності, що загарбники спробують почати наступ на нашу державу з території тимчасово окупованого Придністров'я. Однак якщо це й станеться, осо...

"Завдання зробити так": В Україні розглядають можливість не всі ділянки фронту прикривати людьми, - експерт

п’ятниця, 19 квітень 2024, 6:44

Експерт розповів, які технологічні рішення можуть бути впроваджені, аби військові могли перебувати на відстані у бліндажах та керувати боєм за допомогою автоматизованих систем, передають Патріоти України. Керівник Центру військово-правових досліджень, ...