У Міністерстві оборони Росії заявили про фальсифікацію фото і відеодокументів, які свідчили про те, що рейс MH17 на Донбасі в 2014 році збив зенітно-ракетний комплекс "Бук", привезений з РФ. Відповідну заяву було зроблено під час брифінгу в понеділок, повідомляють Патріоти України.
Представники Міноборони продемонстрували ряд фото і відео, які нібито були проаналізовані з урахуванням "закону лінійної перспективи", аналізу світла і деталізації. Стверджується, що були змонтовані зображення тягача, трейлера і "Бука".
Зокрема, "експерти" впевнені, що фото і відео пересування ракетної установки по території Донецької та Луганської областей були сфальсифіковані, про що нібито свідчить той факт, що на одному із зображень "Бук" рухається заднім ходом, а на окремих відео не видно, як ворушиться листя на кущах і деревах.
За словами офіційного представника Міноборони РФ Ігоря Конашенкова, представлені "експертні" документи "значно проливають світло на те, що сталося і є незаперечним доказом того, що Україна причетна не тільки до самої трагедії, але і до маніпулювання міжнародним наслідком".
Як повідомлялося, російські військові стверджують, що ракета, яку збили рейс MH17 на Донбасі в 2014 році, належала військовій частині в Україні.
У травні цього року в Міноборони Росії вже заявляли, що серійний номер ракети, яка причетна до аварії малайзійського Boeing над Донбасом, вказує на те, що її виробили в Радянському Союзі.
Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам - Куала-Лумпур, було збито ракетою над контрольованою проросійськими сепаратистами територією Донбасу 17 липня 2014 року. Усі 298 осіб на борту загинули.
Міжнародна команда з розслідування катастрофи літака "Боїнг" рейсу МН17 дійшла висновку, що лайнер було збито ракетою, випущеною із ЗРК "Бук", доставленого з території Росії. Слідчі також опублікували відеозапис, на якому реконструйовано повний маршрут ЗРК з Росії в Україну.
У СБУ заявили, що слідство встановило осіб, причетних до збиття літака рейсу МН17. Міноборони Росії причетність до катастрофи заперечує. Європейські дослідники майже 100 разів упіймали РФ на брехні про MH17.
У червні 2018 року лідери країн ЄС закликали Росію визнати відповідальність у справі про катастрофу літака рейсу MH17. Щоправда, у документі не уточнюється, за що саме Росія мала би взяти на себе відповідальність.
На саміті ЄС глави держав і урядів країн Євросоюзу також погодили подовженняна подальші 6 місяців секторальних санкцій проти РФ.
Напередодні річниці катастрофи малайзійського літака голови МЗС "Великої сімки" закликали Росію "повністю співпрацювати зі слідством, щоб встановити істину і досягти справедливості щодо жертв МН17".
Балістична ракета, якою Росія ударила по Україні, була створена на базі російської ракети РС-26 Рубіж. Про це повідомила речниця міноборони США Сабріна Сінгх під час брифінгу. За її словами, Москва попередньо повідомила Вашингтон через канали зменшення...
Як повідомив Генштаб ЗСУ., загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 22.11.24 орієнтовно склали: