"Зрадник руского міра": Бацька кидає скрепи й прямує до Вселенської церкви, - Невзоров

Відновлення Константинополем Київської митрополії, та ще й з підвищенням до статусу патріархату, відкриває для "гібридного" Мінська масу можливостей. - Адже для Білорусі Мати-церква канонічно у священному Києві, а не ординсько-імперській Московії.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко має намір домагатися незалежності православної церкви Білорусі від Російської православної церкви (РПЦ). Таку думку в ефірі радіостанції "Ехо Москви" висловив російський публіцист Олександр Невзоров, зазначають Патріоти України.

"Очень интересно прозвучали в этом году поздравления Гундяеву (патріарху Кириллу.– ред.). Уже не было теплых объятий и личных встреч. Но грандиозно поиздевался Лукашенко. Я вот не знаю, агрономы Беларуси, они, конечно, могли бы вывести сорт какого-нибудь особо бугристого и волосатого картофеля, называть его Кириллом", - з’єхидничав відомий російський журналіст.

За словами публіциста, він уявляє "хитрую физиономию" Лукашенка, коли він пише в привітанні російського патріарха, що той є взірцем високої моралі.

"Вероятно, в этот момент он с какой-нибудь картофелины обдувал тончайшую пыль или занимался еще каким-нибудь таким интересным делом. По крайней мере, судя по этой ядовитой любезности и упоминанию высокоморальности Гундяева, – его до этого еще никто не обвинял в этом так открыто, вот этого аргумента не приводил никто – я подозреваю, что Лукашенко тоже, что называется, мажет лыжи, по крайней мере, мажет для своей маленькой белорусской церкви, чтобы покинуть лоно РПЦ", - зазначив Невзоров.

Він також висловив думку, що Кирило може позбутися посади в церкві через підкилимну боротьбу. 20 листопада Кирилу виповнилося 72 роки.

Вітаючи главу РПЦ з днем народження, Лукашенко назвав його служіння "примером высокой морали и непрестанного духовного совершенствования". Президент Білорусі також відзначив зусилля Кирила по "укреплению взаимопонимания и согласия в православном мире, утверждению в душе человека христианских ценностей добра, милосердия и справедливости".

"Буде важко": The Economist назвав мінімальні умови, на які Україна може погодитися в рамках угоди з Росією

неділя, 23 лютий 2025, 7:50

Україна навряд чи коли-небудь погодиться визнати окуповані території частиною Росії, однак може погодитися, що її членство в НАТО є віддаленою перспективою. The Economist назвав мінімум, на який Київ може піти в рамках потенційної мирної угоди з Росією...

Путін дав завдання: В ISW розповіли про подальші плани наступу росіян -а Донеччині

неділя, 23 лютий 2025, 7:30

Російські війська захопили позиції та відтісніли ЗСУ на захід від міста Курахове. Також армія РФ планує вийти на адмінкордон Донецької та Дніпропетровської областей від захопленого міста Велика Новосілка, передають Патріоти Україниз посиланням на звіт...