​Зупинка кремлівського "Північного потоку-2" зараз вірогідна як ніколи доти, - Аtlantic Сouncil

Опозиція до цього «Троянського коня» Путіна набирає силу по обидва боки Атлантики. Загроза санкцій нависла над будівництвом та будівельниками.

По обидва боки Атлантики формується опозиція проти "Північного потоку-2" - проекту зведення трубопроводу, який транспортуватиме природний газ з Росії до Німеччини в обхід України, нагадують Патріоти України з посиланням на аналітичну статтю авторитетного Аtlantic Сouncil.

11 грудня Палата представників США прийняла двопартійну резолюцію, в якій висловлюється незгода з будівництвом "Північного потоку-2". Резолюція не відноситься до категорії обов'язкових, проте вона містить заклик до європейських урядів відмовитися від проекту і висловлює підтримку санкцій США відносно організацій, пов'язаних з проектом.

Тим часом 12 грудня Європарламент прийняв резолюцію, в якій міститься заклик до скасування запуску "Північного потоку-2", оскільки це "створює загрозу європейській енергетичній безпеці".

Ці кроки, нехай в значній мірі символічні, свідчать про зростаючу двопартійну протидію проекту у Вашингтоні та посилення протидії стосовно "Північного потоку-2" в Брюсселі.

Превалюючий геополітичний клімат і зміни на енергетичних ринках є поясненням супротиву реалізації "Північного потоку-2" з боку США і Європи, так само як і стабільної підтримки проекту в таких країнах, як Росія, Німеччина і Австрія.

Прихильники проведення трубопроводу в Німеччині стверджують, що це допоможе задовольнити енергетичні потреби країни, з огляду на рішення уряду про припинення використання ядерної енергії.

Будівництво "Північного потоку-2" просуває російська державна газова компанія Газпром. Він повинен стати другою гілкою трубопровідної мережі "Північний потік", що веде з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря в обхід України, по якій проходить традиційний транзитний маршрут для російського газу. Введення в експлуатацію другої нитки подвоїть пропускну здатність мережі.

Проект викликає багато суперечок як у самій Німеччині, так і в інших країнах-членах ЄС, і в США. Можливість запуску газопроводу розглядають в той час, коли Захід ввів санкції щодо Росії за триваючу агресію в Україні, анексію Криму в 2014 році, втручання у вибори в США в 2016 році і спробу вбивства колишнього російського шпигуна Сергія Скрипалі в Великобританії в березні.

Починаючи з 2016 року, після сланцевої революції, яка різко збільшила видобуток нафти і газу в Північній Америці, США почали експортувати свій зріджений природний газ (СПГ). В результаті європейські імпортери природного газу отримали можливість купувати газ, крім Росії, у широкого кола постачальників за конкурентними цінами.

Президент США Дональд Трамп зосередив свою увагу на скороченні торгового дефіциту і збільшення експорту США, в тому числі за рахунок СПГ. Однією з причин напруженості через "Північний потік-2" вважається зростання американо-російської конкуренції на європейських енергетичних ринках.

Трамп закликав Німеччину припинити підтримку проекту, звинувативши Берлін в тому, що він знаходиться "в полоні" російських енергетичних інтересів. Безумовно, сила російського енергетичного лобі в Німеччині велика, про це свідчить посадова позиція колишнього канцлера Німеччини Герхарда Шредера в консорціумі Північний потік, також він є головою ради директорів російської енергетичної компанії "Роснефть". Шредер публічно підтримав будівництво трубопроводу і «зірвав спроби Заходу об'єднатися в зусиллях чинити тиск на Росію, щоб змінити її поведінку".

Резолюція Палати представників підкреслює зусилля Росії щодо встановлення домінування на європейському енергетичному ринку за рахунок контролю "майже 40% європейського газу" і залежних одинадцяти європейських країн, які задовільняють від 75 і більше відсотків своїх щорічних потреб у газі завдяки російським поставкам. У резолюції однозначно стверджується, що геополітичні інтереси Росії полягають у тому, щоб вбити клин між країнами Європи та радикально скоротити існуючу українську систему транзиту газу.

Резолюція Палати представників містить чотири основні моменти. По-перше, вона підтверджує, що "Північний потік-2" є радикальним кроком назад для європейської енергетичної безпеки та інтересів США ".

По-друге, вона "закликає європейські уряди відмовитися від проекту" Північний потік-2 ".

По-третє, закликає Трампа "застосувати всі доступні інструменти для підтримки європейської енергетичної безпеки та диверсифікації, без використання російського газу".

Нарешті, вона висловлює "підтримку рішення про введення санкцій відносно" Північного потоку-2 ".

У прийнятій Європейським парламентом резолюції міститься заклик скасувати будівництво "Північного потоку-2" в світлі недавньої агресії Росії щодо України в Керченській протоці.

Для деяких критиків Північного потоку-2 нових резолюцій Палати представників США і парламенту ЄС буде недостатньо. Тим не менше, ці два документа означають розворот у Вашингтоні і Брюсселі, де до цього року питання "Північного потоку-2" обговорювалося мало або сприймався як "вирішена справа ".

"Випробування пройшли успішно": Путін розповів, чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада

четвер, 21 листопад 2024, 20:04

Російські війська сьогодні, 21 листопада, вдарили по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності під назвою «Орешник». Про це заявив російський диктатор Володимир Путін, передають Патріоти України. Під час своєї промови Путін повідомив про «успішне ...

Знищили цілий взвод: Українські розвідники завдали удару по полігону з окупантами у Запорізькій області (відео)

четвер, 21 листопад 2024, 19:30

Військові української розвідки завдали ракетного удару по полігону з російськими окупантами у Запорізькій області. У результаті - знищено цілий взвод. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони у Telegram, передають Патріоти України. . З...