23 червня - День Тимофія: Що не можна робити

Православна церква цього дня вшановує пам'ять священномученика Тимофія, який був єпископом у містечку Прусі (нині турецьке місто Бурса).

Ілюстрація: ЖЖ

Священномученик Тимофій, єпископ міста Пруссії (Віфінія), за чистоту і святість життя отримав від Господа дар чудотворення, повідомляють Патріоти України.

У Пруссі багатьох язичників він навернув до віри Христової. Імператор Юліан Відступник (361-363), почувши про святого Тимофія, посадив його до в'язниці, але і там святитель продовжував євангельську проповідь.

Юліан знову заборонив йому вчити про Імені Ісуса Христа, але святий безбоязно продовжував поширювати християнську віру. Тоді імператор наказав обезголовити святого. Згодом святі мощі єпископа були перенесені до Константинополя. Його мощі вважаються чудотворними, і, за легендою, врятували безліч хворих людей.

Прикмети та традиції Дня Тимофія

На Тимофія придавали значення різним знакам, наділяючи їх особливим, пророчим змістом, щоправда, здебільшого негативним. Їх так і називали:"Тимофієві знамення". Приміром, миші цього дня віщували неврожай, голодний рік. Побачиш у лісі змію – невдовзі потрапиш у небезпечну ситуацію.

Лягали на землю й слухали її: якщо чувся стогін – хтось із близьких захворіє або велика пожежа буде. Гавкіт собак віщував сварку, зграя ворон, що летіли з-за лісу, були провісниками мору, а коли хто побачить у небі вогняний хрест – бути великій війні. Найліпше цього дня було нічого такого не примітити.

Що не можна робити на Тимофія

Сміття в цей день намагалися з хати не виносити. Тому як, якщо подує вітер і віднесе його до сусідської хати, то й світу вже не бачити. А за дітьми в цей день взагалі потрібне око та око. Наприклад, дитина залишить на столі ложку відкритою - не бачити хорошого врожаю в цьому році.

Як картина знаменитого імпресіоніста допомогла визначити деталі історичного ландшафту Білої Церкви XIX століття (фотофакти)

неділя, 13 липень 2025, 12:42

Як відомо, найбільше місто Київщини, після самої столиці України, має багату історію. З Білою церквою міцно пов'язані імена великого князя Київського Ярослава Мудрого, гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, козацького полковника Семена Палія,...

Поки інші на грані виживання! До 390 тис. на місяць: Стало відомо, хто отримує найбільшу пенсію в Україні

неділя, 13 липень 2025, 10:56

У той час, як Кабмін готується збільшувати мінімальну пенсію українцям на 203 гривні - до 2564 гривень, деякі українці мають пенсійні виплати у сотні тисяч. Таку виплату отримують завдяки спеціальним пенсіям. Про це написав у своєму Telegram-каналі нар...