Народні прикмети: 5 лютого - день Агафія. Що має знати кожен

Багато снігу лежить на землі 5 лютого - прикмета того, що рік буде врожайним.

Ілюстрація: electronicjournal.net

У цей день, 5 лютого, церква відзначає день мученика Агафангела (Агафія), а також вшановує пам'ять великомученика Климента. Ці дві людини свого часу постраждали за віру в Ісуса Христа, зазнали велику кількість тортур від язичників, повідомляють Патріоти України з посиланням на depo.ua.

Це день повсякденних турбот. Працювати 5 лютого не заборонялося. У день Агафія продовжували рахувати, скільки їжі потрібно для худоби, дивилися, що є в засіках. Якщо потрібно було, поповнювали свої запаси, тому що навесні зерно різко зросла в ціні, а на початку лютого можна було купити його вигідніше. Також проводилася перевірка зерна, підготовленого для сівби. Перебирали насіння, позбавлялися від зерен, які виявлялися зіпсованими. Приводили в порядок погреби і сховища.

Господарі 5 лютого прибирали у засіках - вимітали непотрібне сміття, мили стіни, підлогу, лагодили дах, двері. Таким чином готували приміщення для нового врожаю. Казали: "Агафій спини в засіках не розгинає, рахунок зерна веде". День, як правило, проходив у клопотах, адже раніше була велика кількість свят, і накопичилося багато роботи. Попереду була весна і посівні, а тому, слід було подбати про все заздалегідь.

Господині пекли на Агафія курячі пироги, які символізували сімейне щастя і родючість. Вважалося, що кожен член сім'ї 5 лютого повинен з'їсти бодай шматочок. Залишки згодовували худобі.

Народні прикмети на 5 лютого

Багато снігу - багато хліба.

Якщо на Агафія вдарив мороз, і світить сонце, значить, у серпні буде спекотно.

Сонячний день 5 лютого - буде рання весна.

Якщо синиці голосно щебечуть вранці - чекай морозів найближчим часом.

Білка 5 лютого скаче по деревах - можливе настання відлиги.

Багато снігу лежить на землі - прикмета того, що рік буде врожайним.

Сильний мороз - весна настане рано.

Погода 5 лютого після полудня дозволяє зрозуміти, яким буде січень наступного року.

Якщо людина народилася 5 лютого, то проживе довго, але буде відрізнятися слабким здоров'ям.

Білка вибралася з гнізда - прикмета до того, що треба чекати відлиги.

"Міс Вінниця" потрапила в страшну ДТП і отримала серйозні травми (фото)

середа, 26 лютий 2020, 14:59

У минулі вихідні вночі у Вінниці сталася серйозна ДТП - легковий автомобіль розбився об дерево, постраждалих з травмами доставили до реанімації. Пізніше стало відомо, що пасажиркою білої Хонди була модель і дочка мера Калинівки, "Міс Вінниця-2017" Алін...

Сурков хворий на рак? У скандальному інтерв'ю знайшли цікавий натяк

середа, 26 лютий 2020, 14:29

Факт того, що колишній помічник президента Росії Владислав Сурков порівняв себе зі Стівом Джобсом, свідчить про те, що "автор" війни на Донбасі швидше за все теж хворий на рак. Про це написав на своєму Telegram-каналі "Котимося!" український журналіст ...