"А вдруг вредитель?": Для біженців, що повертаються на Донбас, терористи підготували "трудові табори"

Переселенцям, які б хотіли повернутися в свою домівку, влаштовують так звану "фільтрацію", вимагаючи від них доказів лояльності.

Окупований Донецьк. Ілюстрація: 24tv.ua.

Жителів Донецька, які вирішили повернутися в захоплене бойовиками місто, чекає параноя сусідів або стеження за листуванням у соцмережах. Про це повідомляє Сегодня, зазначають Патріоти України.

"Ми не раз чули і читали, що в Донецьку влаштований справжній 1937-й рік. Один портрет Сталіна біля театру чого вартий ... Але коли приїхали і на своїй шкірі відчули цей негатив, то зрозуміли, що треба знову змотуватися", - поділилася з виданням переселенка Анна Жуковська.

"За професією я перекладач з англійської та німецької. Коли ми приїхали, через кілька днів сусідка зустріла мене на сходовому майданчику і поцікавилася, чи не завербували мене якісь європейські спецслужби. Мовляв, мови знаю - значить, буду шпигувати за жителями "республіки".

І взагалі, треба мене перевірити в "міністерстві держбезпеки". Коли я прийшла і розповіла про це чоловікові, він відразу ж почав збирати наші речі. Ми поїхали на наступний день, і я не думаю, що скоро ми повернемося в Донецьк, якщо до "поверненців" таке ставлення ".

Навіть ті, хто виїжджав від війни в Росію, повернувшись, опинився в списку сумнівних особистостей.

"Всі, кого я зустрів, просвистіли мені вуха, що я ще повинен довести свою лояльність, тому що" різні люди приїжджають, може, вони шкідники". Це мені сказав мій двоюрідний брат! Він залишався тут, жив у моїй квартирі - і таке говорити!

Та якби він знав, як в Росії відносяться до "ДНР" прості люди, він би сильно задумався. Там інакше як "окупанти" і "набрід" всіх цих "ополченців" не називають", - розповів донеччанин Євген Русланов.

Деякі донеччани, які хочуть повернутися додому, справедливо побоюються, що можуть просто не доїхати навіть до передмістя Донецька. Вся справа в горезвісних списках, які є на руках у бойовиків і за якими вони періодично звіряють прізвища прибулих громадян.

"У руках у бойовиків на так званій "митниці ДНР" в Оленівці ми бачили папірці з переліком прізвищ. Вони туди поглядають, коли перевіряють паспорти. Кажуть, там дуже багато прізвищ професури національного університету, активісти, та просто люди, які якось "засвітилися", наприклад, брали участь в якихось мітингах, журналісти, політики.

При нас затримали іноземних журналістів, хоча вони показували якісь документи, акредитації. Смішно, що через кілька днів я прочитав спіч "міністра інформації ДНР" на тему" Ой, чому ж це до нас не хочуть їхати іноземні журналісти? "- висловив свою точку зору донеччанин Сергій Шевлаков.

Також, за словами донеччан, від земляків особливої привітності чекати не варто.

"До переселенців у Донецьку, які повернулися, дехто намагається ставитися як до людей третього сорту. - Мовляв, ми герої, пережили обстріли, а ви боягузи, ховалися.

Морально-етичний аспект цього відношення не витримує ніякої критики - засуджувати людей, які рятували своїх дітей і свої життя, може тільки низькоякісно і погано вихована людина.

Влаштовувати переселенцям "фільтрацію", вимагати від них доказів лояльності ... Дозвольте, але ж це ті самі страшилки, якими бойовики залякують донеччан, тільки, на їхню думку, фільтрувати жителів Донецька буде київська влада!" - кажуть мешканці Донецька.

Підігрівають цю тему і телеканали, підконтрольні бойовикам, на яких цілодобово йде активна пропаганда проти жителів захоплених міст, які повернулися додому.

"Це, можливо, і дико звучить, але пропонують мало не створювати "трудові табори". Основна думка, що донеччани, які втікали від війни, зрадили своє місто, і повинні спокутувати цю зраду. Мовляв, приїхали на все готовеньке в "багату і процвітаючу республіку".

В одній з передач цілком серйозно обговорювали думка, що жителі, що повернулися повинні довести свій патріотизм в будзагонах, на відновленні зруйнованих районів. Я б ніколи не повірив, що комусь навіть така ідея в голову прийшла, якби сам не побачив це на одному з телеканалів.

Причому ця ідея натхненно була підхоплена ведучою, мовляв, все вірно говорить її гість", - розповів Олексій Мірошниченко.

Для тих, хто повертається, існує ряд "правил".

Наприклад, там може бути пункт "Не фотографуйте на вулицях" або "Не вступайте в дискусії в чергах", "Не забувайте вичищати жорсткий диск свого комп'ютера" і "Не надумайте сказати щось хороше про Україну". За українську символіку можна опинитися в "МГБ" - міністерстві держбезпеки "ДНР", що цілком гідне наступника радянського КДБ і його "кращих традицій".

"Тут страшно, навіть коли не чути звуків бою. Відчуття, що над містом висить невидима хмара негативу. Бойовики говорять тільки про війну, по телевізору крутять тільки війну, трохи фільми і новини, зліплені на коліні і висмоктані з пальця.

Дуже багато часу присвячено Україні - як там все погано. Хлопці, та ви подивіться, на що ви перетворили місто, чи тут краще ?! Скрізь - старі, молоді раз-два і край.

Підприємства закриті або порізані на метал. Кіно, радіо, книги , магазини - де всі? І ці люди збираються фільтрувати тих, хто приїжджають ... "- розповіла Інга Чуйко.

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

На Полтавщині чоловік відмовився отримувати повістку і викликав поліцію: Історія отримала продовження

п’ятниця, 22 листопад 2024, 22:40

На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...