А ви це знали? Супрун розповіла, чи потрібні жири в раціоні

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про цінність корисних харчових жирів у раціоні, повідомляють Патріоти України.

Так, вони забезпечують організм енергією, підтримують ріст клітин, допомагають контролювати рівень холестерину й артеріальний тиск, а також допомагають організмові поглинати життєвонеобхідні поживні речовини.

"Багато людей намагаються взагалі уникати жирної їжі та купувати все знежирене. Багатьох людей лякає слово холестерин. Тому вони відмовляються від тваринних жирів або ж обирають лише олії. Натомість робити цього не варто. Адже нам потрібні жирні кислоти різного походження і холестерин. За умов якщо ми харчуємось різноманітно (включно з тваринними жирами), не маємо хвороб печінки та фізично активні - рівень холестерину в крові буде здоровий", - зазначила Супрун.

"Немає "хорошого і поганого холестерину" - це дві сторони одного процесу транспорту холестерину в крові. Для нашого організму важливий баланс. До прикладу, проблеми з тваринними жирами можуть виникнути, якщо їх вживати в надмірній кількості. Вони мають складати не верхівку харчової піраміди, а її середину, в раціоні вони не мають переважати. Без холестерину ми ризикуємо наразитись на безпліддя, депресію, авітаміноз і слабкий імунітет", - розповіла медик.

Супрун дала кілька порад з приводу вживання жирів:

Зберігайте баланс жирності молочних продуктів

Знежирена молочна продукція разом із калоріями втрачає вітаміни A і D, не викликає відчуття ситості, що може змусити нас переїдати. Обов'язково варто дотримуватися помірності при споживанні продуктів з молока, особливо, з високою жирністю. Якщо не перевищувати денну норму калорій, то жирне молоко чи йогурт не впливають на вагу.

Намагайтесь не смажити на рослинній олії

Смаження на рослинній олії не є найздоровішим рішенням. При нагріванні олії можуть ставати шкідливими, і їжа - надто жирною та калорійною. Крім того, під час смаження відбувається так звана реакція Майярда, коли утворюється як коричнева скоринка, так і канцерогенні речовини акриламіди. Краще менше смажити, і їсти олії в салаті.

Обов'язково включайте в раціон рибу

Це хороше джерело омега-3 жирних кислот та профілактика непотрібних запалень. 200–300 грам на тиждень риби і молюсків забезпечують нас корисними жирами. Дослідження показують, що для профілактики серцево-судинних хвороб чи кращого розумового розвитку дітей корисна саме риба, а не риб'ячий жир у вигляді біологічно-активних добавок.

Будьте фізично активні

Ніщо так не нормалізує холестерин і не спалює зайві калорії, як фізичні аеробні навантаження. Дослідження показали, що здолання на пробіжці щотижня по 16 кілометрів упродовж хоча би 10 місяців нормалізує вагу і баланс холестерину.

"Щоб пікати товари, мізків не треба": Учасниці "Супермами" принизили конкурентку за роботу касиром, глядачі в шоці

вівторок, 6 травень 2025, 20:46

На екрани вийшов новий випуск 9 сезону проєкту "Супермама". Цей випуск, як і багато інших, не обійшовся без скандалів. Так, три учасниці принизили свою конкурентку за роботу касиром і висміяли її зарплату, передають Патріоти України. . Жінка розповіла...

Від автівки майже нічого не залишилося: В Італії в ДТП загинула 21-річна українка

вівторок, 6 травень 2025, 20:32

21-річна біженка з України Каріна Рижкова загинула внаслідок моторошної ДТП в Італії. Аварія забрала життя ще двох людей – загинули 22-річний Луїджі Перруччо та 21-річна Сара Капілунга. Про це розповідає Daily Star, передають Патріоти України. Аварія с...