А ви це знали? Супрун зруйнувала популярний міф про зуби мудрості

Зуби мудрості найчастіше прорізаються у віці від 16 до 26 років. Вони відносяться до рудиментарних зубів, тобто таких, які еволюційно втратили своє значення. Вони часто ростуть криво і навскіс або можуть все життя залишатися в щелепі. Виконувач обов'язків глави МОЗ Уляна Супрун разом зі щелепно-лицевим хірургом Євгеном Фесенком пояснила, як запобігти проблемам із зубами мудрості та розвіяла деякі міфи, повідомляють Патріоти України.

Радить періодично проходити огляди у стоматолога та за призначенням лікаря робити рентгенографію для оцінки стану зубів мудрості та прилеглих тканин.

"Лікар може запропонувати видалити зуб мудрості, якщо у прилеглих м'яких тканинах розвиваються гнійно-запальні процеси, при розвитку кіст щелепи чи пухлин від зуба мудрості, у випадку постійного травмування (накушування) зубом мудрості слизової оболонки порожнини рота, при скупченості зубів або зміщенні зубів верхньої та нижньої щелеп", - пояснила Супрун.

У віці 7-11 років лікар може спрогнозувати, чи вистачить місця в нижній щелепі для прорізування зубів мудрості. "Якщо його виявиться недостатньо – показано видалення таких зубів мудрості на стадії зачатка чи стадії первинної кальцифікації (і таке втручання називається гермектомією)", - додала Супрун.

Якщо зуб мудрості "захворів" - є карієс, пульпіт чи періодонтит, то в такому випадку лікування не призначається, як для інших зубів. Найчастіше хірургічне ускладнення від восьмих зубів – це запалення слизової навколо зуба мудрості (перикороніт).

"Помилково цей стан пацієнти розцінюють як "прорізання зуба мудрості". Насправді ці зуби вже є такими, що прорізалися (частково чи повністю), оскільки корені зубів вже є сформованими", - наголосила в.о. міністра охорони здоров'я. Також вона зруйнувала міф щодо видалення зубів мудрості: начебто вони пов'язані з роботою серця та їхнє видалення може йому зашкодити.

Неймовірний гол: Гравець збірної України врятував команду від поразки у Франції

субота, 2 березень 2024, 22:55

Півзахисник Бордо Данило Ігнатенко відзначився голом у матчі проти Родеза в рамках другого дивізіону чемпіонату Франції, передають Патріоти України. Бордо першим відкрив рахунок, проте до кінця першого тайму Родез двічі забив і вийшов уперед. Гості дов...

Уламок був на стінці аорти: В Україні лікарі провели надскладну операцію, врятувавши воїнові життя

субота, 2 березень 2024, 21:28

Українські лікарі виконали надскладну операцію та врятувати життя воїнові. Хірургам вдалося дістати уламок з задньої стінки аорти пацієнта. Про це повідомив лікар-хірург швидкої та невідкладної допомоги Олександрівської лікарні, асистент кафедри хірург...