Радить періодично проходити огляди у стоматолога та за призначенням лікаря робити рентгенографію для оцінки стану зубів мудрості та прилеглих тканин.
"Лікар може запропонувати видалити зуб мудрості, якщо у прилеглих м'яких тканинах розвиваються гнійно-запальні процеси, при розвитку кіст щелепи чи пухлин від зуба мудрості, у випадку постійного травмування (накушування) зубом мудрості слизової оболонки порожнини рота, при скупченості зубів або зміщенні зубів верхньої та нижньої щелеп", - пояснила Супрун.
У віці 7-11 років лікар може спрогнозувати, чи вистачить місця в нижній щелепі для прорізування зубів мудрості. "Якщо його виявиться недостатньо – показано видалення таких зубів мудрості на стадії зачатка чи стадії первинної кальцифікації (і таке втручання називається гермектомією)", - додала Супрун.
Якщо зуб мудрості "захворів" - є карієс, пульпіт чи періодонтит, то в такому випадку лікування не призначається, як для інших зубів. Найчастіше хірургічне ускладнення від восьмих зубів – це запалення слизової навколо зуба мудрості (перикороніт).
"Помилково цей стан пацієнти розцінюють як "прорізання зуба мудрості". Насправді ці зуби вже є такими, що прорізалися (частково чи повністю), оскільки корені зубів вже є сформованими", - наголосила в.о. міністра охорони здоров'я. Також вона зруйнувала міф щодо видалення зубів мудрості: начебто вони пов'язані з роботою серця та їхнє видалення може йому зашкодити.