Активісти б'ють на сполох: Компанії, орієнтовані на державу-агресора, отримали майже 200 млн грн з Держбюджету на "патріотичне кіно"

За цикл передач "История государства Российского" компанію "Стар Медіа" та особисто кінцевого бенефіціарного власника Влада Ряшина було нагороджено премією "За возрождение России".

Кому видали гроші на патріотичне кіно? Ілюстрація: соцмережі.

5 вересня Кабінет Міністрів України затвердив результати конкурсу Міністерства культури України в частині фінансування державно фільмів патріотичного спрямування. Загалом, підтримку отримають 69 кінопроектів. Проте, на особливу увагу заслуговують проекти п’яти компаній – ТОВ "Стар Медіа", ТОВ "Фільм Ю Ей Продакшн", ТОВ "Анімаград", ТОВ "Студія "Кінороб" і ТОВ "КіноКвартал". Подробицями поділилися активісти групи "Відсіч" на своїй офіційній сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України.

Розглянемо детальніше, що об’єднує ці п’ять компанії, що вже майже тримають в руках гроші платників податків. ТОВ "КіноКвартал" Володимира Зеленського знайома багатьом низкою популярних проектів. Один найвідоміший – серіал "Свати". Ми в Громадянському русі "Відсіч" з 2015 року уважно слідкували за цим серіалом і вимагали від Держкіно анулювати прокатне посвідчення на нього, оскільки, чи не в кожній серії – російські правоохоронці, російська державна символіка. Ну і один з головних героїв – російський дільничний правоохоронець. Це пряме порушення українського законодавства.

Проте Свати зникли з екранів після рішення Служби безпеки України, якому передували відповідні наші звернення до спецслужби. Відомство ініціювало зверення до Мінкульту щодо внесення актора, що грає головну роль – скандального Федора Добронравова – до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Підстави для внесення Добронаравова до переліку були очевидними, оскільки він заявив у інтерв’ю наступне: "Я люблю свою страну и наоборот считаю, что Крым должен вернуться, как он и вернулся в лоно своей…в Россию" і відзначився груповим побиттям українських громадян через питання про Крим.

В той же час, "КіноКвартал" судиться з СБУ, Держкіно та Мінкультом, та вважає, що рішення про відкликання прокатних посвідчень на фільми з Добронравовим "завдають значної майнової шкоди правам та інтересам" їхньої компанії. Пліч-о-пліч із "КіноКварталом" на захист "Сватів", як не дивно, стала "прокурор Криму" і "депутат" Держдуми РФ Наталія Поклонська, яку оголосили в розшук за дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

Тепер же, кінокомпанія пана Зеленського, який порівнював Україну із "актрисою німецького фільму для дорослих", яка "готова прийняти будь-яку кількість з будь-якого боку" отримає від цієї "актриси" понад 58 млн грн державної підтримки на зйомки "Гуцульського вестерну".

До кінокомпаній, що входять до групи "Фільм Ю Ей" – ТОВ "Фільм Ю Ей Продакшн", ТОВ "Студія "Кінороб" і ТОВ "Анімаград" також виникає низка питань. В доробку "Студії "Кінороб" є досить відома стрічка "Незламна" (2015), знята у копродукції з Росією, де фільм вийшов під назвою "Битва за Севастополь". Ця робота отримала як позитивні, так і негативні відгуки. Голова Держкіно Пилип Іллєнко назвав фільм "успішним українським кіно". В той же час, кінопродюсер Богдан Батрух назвав стрічку "російським пропагандистським фільмом". Оглядач Forbes-Україна Анастасія Лях зазначила, що "з українського в фільмі − тільки дубляж і назва".

Ще далекого 2012 року генеральний продюсер "Фільм Ю Ей" Віктор Мірський чітко окреслив головне спрямування їхньої роботи: "Да, без сомнения мы работаем в контексте всего русскоязычного рынка. Мы производим, учитывая все русскоговорящие рынки, и, конечно, Россия – первая в списке".

Російська агресія та окупація цього вектору не змінила. У жовтні 2014 року Мірський заявив: "Россия, в том числе творческая Россия – это не только Михалков, Кобзон или Охлобыстин. Россия – это также Макаревич, Шевчук, Ахеджакова, Басилашвили, Акунин, Шендерович, Быков, Ефремов, а также сотни, тысячи, десятки тысяч, а я верю, что и сотни тысяч, а в скором времени – и миллионы других приятных, симпатичных, умных людей. Россиян. Среди них мои друзья. Мы – географические соседи, наши родственники, друзья, знакомые, коллеги и просто хорошие, добрые люди живут по обе стороны границы. Нас можно обмануть, поссорить на время в угоду сиюминутным политическим интересам и амбициям, но не более. Вот с этой мыслью я живу и пытаюсь работать… Наши сериалы прекрасно принимает и украинский, и российский зритель! Это ли не доказательство того, как мы близки? …Поэтому пока у нас будет малейшая возможность – мы будем снимать на два рынка".

За даними російського видання РБК, у 2017 році група компаній "Фільм Ю Ей" зайняла друге місце в Росії після "Стар Медіа" з виробництва серіалів для російського телебачення. "Фільм Ю Ей" разом з іншими представниками індустрії спрямованої на російський ринок активно виступає проти обмеження показу в Україні російських фільмів з участю артистів, що підтримали російську агресію.

Співзасновник та один з кінцевих бенефіціарів "Фільм Ю Ей" Сергій Созановський заявив: "Говорил, говорю и буду говорить: мы против всякого рода безумных запретов. …Запрещать актеров, запрещать режиссеров значит превращать все в цирк… Двигаясь в Европу, мы точно не будем забывать о русском рынке".

За результатами затвердженого Урядом конкурсу проекти "Фільм Ю Ей Продакшн" – "І будуть люди" та "Фелікс Австрія", проекти "Анімаград" – "Роксолана" та "Клуб всезнайків" і проект "Студії "Кінороб" – "Пульс" отримають сумарно майже 109 млн грн.

ТОВ "Стар Медіа", про яку я детально писав у своїй попередній публікації, стала лідером минулого року за виробництвом серіалів на російському ринку. Серіал цієї компанії "Офицерские жены" був заборонений Експертною комісією Держкіно як такий, що містить російську пропаганду. У ще одному забороненому стармедівському серіалі "Бомба" Лаврентій Берія показаний ефективним державним менеджером, що турбується про свою країну.

"Стар Медіа" не лише знімає російську пропаганду, а й охоче співпрацює з російськими кінодіячами, що її створюють. У стармедівському фільмі "Зорге" (2018) грає Сергій Багіров – один з продюсерів пропагандистського російського фільму "Военный корреспондент" (2014), в якому йдеться про війну на сході України. Ще один з продюсерів "Военного корреспондента" – Віталій Бордачов – працював над стармедівським фільмом "Анна-детективъ" (2016). Композитор Сергій Скрипніков, що писав музику до "Военного корреспондента", після того принаймні двічі працював зі "Стар Медіа" – над фільмами "Анна-детективъ" і "Жизнь после жизни" (2016).

За цикл передач "История государства Российского" компанію "Стар Медіа" та особисто кінцевого бенефіціарного власника Влада Ряшина нагороджено премією "За возрождение России" з формулюванням "за вклад в патриотическое и духовное воспитание молодежи" та вручено диплом "Лучшая просветительская телевизионная передача патриотической направленности". Як зазначається на сайті "Стар Медіа", премія "За возрождение России" вручається діячам культури та мистецтва у двох головних номінаціях – "лучшее произведение патриотической тематики" та "личный вклад в патриотическое воспитание".

Нині ж, на створення українського патріотичного продукту "Стар Медіа" отримає близько 29 млн грн.

Варто зазначити, що відповідно до Положення про Експертну раду при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів для надання державної фінансової підтримки на виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, рішення цієї ради мають рекомендаційний характер. Тобто, можна стверджувати, що ніщо не зобов’язувало Міністра культури виносити результати конкурсу на затвердження Уряду із такими одіозними компаніями.

Ще до затвердження Кабміном результатів громадськість зверталася до Прем’єр-міністра щодо цієї ситуації. Нардепи Ганна Гопко і Остап Єднак звернулися до прем’єра Гройсмана з вимогою створити спеціальну комісію, що переглянула б результати конкурсу, вимоги до експертів та провела б додатковий тур з оновленим складом експертної ради. На дивну процедуру пітчингу звертали увагу Прем’єр-міністра і українські кінематографісти у своєму зверненні, де вказували на не зовсім патріотичну комерційну політику вже згаданих раніше "Стар Медіа" і "Фільм Ю Ей".

Отже, сьогодні на "патріотичне кіно" отримали понад 196 млн грн з Держбюджету орієнтовані на Росію компанії, які можуть дискредитувати таку потрібну нині Україні програму державного фінансування патріотичних фільмів. Сподіваюсь на втручання інших державних інституцій у цю ситуацію, поки ще є можливість не дати кошти таким "патріотичним" компаніям.

В гробниці першої жінки-фараона: На півдні Єгипту виявили запечатані глеки з вином, якому 5 тисяч років (фото)

понеділок, 2 жовтень 2023, 0:30

“Виявлені посудини великі і в хорошому стані збереження. А залишкам вина, знайденим всередині, приблизно 5000 років", - прокоментував знахідку Мустафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту. . Археологи виявили посудини в гробниц...

Колись тут жили черепахи та інші тварини: У Києві повністю висохло озеро (фото)

неділя, 1 жовтень 2023, 23:49

У Подільському районі Києва, на Виноградарі, повністю висохло озеро Синє. Від нього лишилося кілька невеликих калюж та вологий ґрунт. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів київський активіст Михайло Сторожук, передають Патріоти України. «Повніст...