Автомобілістам на замітку: Як не втрапити в ДТП під час ожеледиці, - експерт

Керуючи авто під час ожеледиці, потрібно враховувати кут повороту, покриття і швидкість руху машини.

Ілюстрація: 112.ua

Старший інструктор центру контраварійної підготовки "Альфа-Щит" Сергій Гільов розповів про те, безпечно керувати автомобілем під час ожеледиці, повідомляють Патріоти України.

За словами Сергія, при повороті на слизькій дорозі потрібно враховувати кут, покриття і швидкість руху машини. Якщо крутити кермо різко - авто посковзнеться, якщо сильно повернути - вилетить на зустрічну смугу.

"Щоб не повернути занадто круто, можна вивернути кермо у протилежний від повороту бік, а потім знову в поворот. Це правильно, хоча психологічно людині важко повернути кермо праворуч при лівому повороті і навпаки", - зазначив експерт.

Віт також додав, що більшість водіїв повертають неправильно, бо гальмують і крутять кермо одночасно. Потрібно натомість гальмувати перед поворотом - і відпускати гальма при повороті керма. Інакше виникає подвійне навантаження на автомобіль.

"Якщо поворот виявився крутішим, ніж здавалося, швидкість можна зменшити у повороті. Але машина при цьому може почати ковзати, тоді потрібно відпустити гальма і спробувати пригальмувати знову. Так продовжувати, доки швидкість не впаде до необхідної".

На крутому повороті, особливо на слизькій дорозі, автомобіль може посковзнутися від перекосу керма. Тоді необхідно зменшити кут повороту, радить інструктор.

Нагадаємо, синоптики попередили українців про "сніжну небезпеку".

"Не можу жити без батьків": На Київщині 12-річний хлопчик розповів про жахи окупації у щоденнику

понеділок, 16 травень 2022, 10:28

12-річний Тимофій Зозуля під час окупації його села Шевченкове на Київщині втратив свою маму і вітчима - їх розстріляли російські загарбники просто в автомобілі, коли той потрапив у поле зору російської колони на дорозі. Хлопчик дізнався про це не відр...

Дев'ятеро із десяти українців зіткнуться з бідністю: ООН дала невтішний прогноз у разі довготривалої війни

понеділок, 16 травень 2022, 10:24

Якщо широкомасштабна війна, розв'язана Росією, затягнеться, то дев'ятеро із десяти українців, ймовірно, можуть опиняться на межі бідності. Глибокі соціально-економічні наслідки війни відчуватиме не одне покоління. Про це повідомляє Програма розвитку ОО...