Білим по білому - українська вишивка на стінах у Токіо: Архітектор з Одеси українізував відому вежу в Японії (фото)

Володимир Дерезніченко, український архітектор, спроектував дизайн квартири-капсули в японській вежі Нагакін.

Вежа Нагакін у Токіо

Український архітектор Володимир Дерезніченко спроектував дизайн квартири-капсули в японській вежі Нагакін, повідомляють Патріоти України.

На стінах помешкання у Токіо з'явилась українська вишивка. Архітектор з Одеси, який зараз навчається в Японії, сам зголосився взяти участь у реновації однієї з квартир-капсул у відомій токійській вежі.

Тепер проект завершений, і в капсулу, з якою працював Володимир (японські друзі і колеги звуть його Теншян, так як вимовляти ім'я Володимир для них непросто), вчора вже вселився перший житель, який орендував її. Крім оновлення та реновації дизайну інтер'єру капсули там були проведені і будівельно-ремонтні роботи - заміна комунікацій, оздоблення і так далі.

Вежа Накагін, вид зовніВ інтерв'ю виданню "Маяк" Дерезніченко розповів, що аби бути ближчим до проекту, над яким працював, орендував сусідню капсулу в цій же будівлі. У якості одного із дизайнерських рішень у капсулі митець вирішив використати українську вишивку.

Білим по білому український орнамент елегантно прикрашає одну зі стін футуристичного житла в серці Японії.

Візерунок буквально вишивали на цупкій лляній тканині, якою згодом "утеплили" стіну.

За словами архітектора, у самій вишивці, окрім українського, закладений ще й японський код. Адже, самі хрестики символізують такі важливі для японців поняття, як гора Фудзі чи сакура. Вони зашифровані всередині вишивки.

Сам дизайн інтер'єру кімнати є доволі мінімалістичним, у ньому лише найнеобхідніше: ліжко, робочий стіл і вмонтовані меблі.

Чим відома вежа Нагакін у Токіо?

Це унікальна будівля, спроектована і зведена японським архітектором Кісі Курокава у 1970-72 роках. На двох бетонних вежах-підставках зведені 11 і 13 поверхів, закріплені 140 модулів-капсул, які є окремими квартирами або офісами.

Будівля є яскравим зразком японського метаболізму, архітектурного стилю, що виник після Другої світової і символізує спрямованість Японії в технологічне майбутнє.

Джерело: Маяк

Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...