Брак сну призводить до важких, навіть смертельних захворювань, - невролог

​Провідний невролог Метью Уокер розповів, чому брак сну збільшує ризик розвитку раку, інфаркту та хвороби Альцгеймера.

Як повідомляють Патріоти України, посилаючись на The Guardian, останні 4 роки Уокер провів за написанням книги "Чому ми спимо", яка розкриває зв'язки між втратою сну і, серед іншого, хворобою Альцгеймера, рак, діабет, ожиріння і порушенням психічного здоров'я.

За словами вченого, якби люди знали, про ці зв'язки, вони б намагалися отримати рекомендовані вісім годин сну.

Менше 8% населення намагається "вижити" на шість годин або менше сну на добу. Серед причин: електричне світло, яке є сильним порушником нашого сну, тривога, алкоголь і кофеїн.

"Крім того, існує проблема роботи: ніхто не хоче відмовитися від часу зі своєю сім'єю або розвагами, жертвуючи сном. Все це вороги сну", - говорить Уокер.

Він також вважає, що в розвинених країнах, сон асоціюється зі слабкістю, навіть соромом. "Ми тавруємо сон. Ми хочемо здаватися зайнятими, і єдиний спосіб, яким ми висловлюємо це, ми зменшуємо кількість сну", - додає він.

Більше 20 великомасштабних епідеміологічних досліджень свідчать про чіткого взаємозв'язку: чим коротше ваш сон, тим коротше життя. Наприклад, дорослі віком від 45 років і старше, які сплять менше шести годин на добу, мають на 200% більше шансів "заробити" серцевий напад або інсульт протягом життя, в порівнянні з тими, хто спить сім або вісім годин на добу.

Сон надає потужний вплив на імунну систему. Відсутність сну навіть на одну ніч, різко знижується стійкість організму. Тобто, якщо ви втомилися, ви, швидше за все, простудитесь.

Короткий сон може вплинути на протиракові імунні клітини. Порушення в циркадних ритмах сну призводить до збільшення ймовірності розвитку раку, включаючи рак молочної залози, передміхурової залози, ендометрія і товстої кишки.

Занадто мало сну в дорослому житті значно підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Причини цього важко узагальнювати, але, по суті, це пов'язано з відкладенням амілоїду (токсин білка), які накопичуються в мозку людей, які страждають від цієї хвороби, вбиваючи навколишні клітини. Під час глибокого сну такі відкладення ефективно очищають мозок.

Глибокий сон - частина, коли ми починаємо мріяти - це терапевтичне стан, протягом якого ми звільняємося від негативних емоцій.

Сканування мозку, проведене Уокером, показало 60% посилення гніву і люті - у тих, хто був позбавлений сну. У дітей, безсоння була пов'язана з агресією і хуліганством, у підлітків з суїцидальними думками. Недостатній сон також пов'язаний з рецидивом в наркологічних розладах.

У психіатрії вважають, що психічні розлади викликають порушення сну. Але Уокер вважає, що це, по суті, вулиця з двостороннім рухом. Регульований сон може поліпшити здоров'я.

Опублікував: Олекса Хвацький

З архіву ПУ. Бойове мистецтво не врятувало: У Росії 16-річний підліток вбив двох бійців MMA

середа, 19 січень 2022, 2:00

Двоє російських бійців змішаних єдиноборств (ММА) були вбиті в результаті масової бійки в селищі Тарки (Дагестан, Російська Федерація). Про це повідомляє "Московський комсомолець", передають Патріоти України. За даними джерела, відбулася зустріч грома...

Рота закрий!: Як кішка кумедно забороняє господині співати (відео)

середа, 19 січень 2022, 0:32

Кішка, яку назвали Хелен, не любить, коли госоподиня співає. Тому чотирилапа вигадала метод, як її зупиняти, передають Патріоти України. Коли господиня вирішує щось заспівати, Хелен одразу намагається змусити її зупинитися. Для цього чотирилапа заскаку...