Довге перебування на самоті підвищує рівень нейрокініну B - пептиду, пов'язаного з агресивною реакцією на стрес. Про це пише Naked Science з посиланням на результати дослідження Каліфорнійського технологічного інституту, повідомляють Патріоти України.
Здичавілі після двох тижнів самотності миші демонстрували страх і агресію до незнайомих мишей. При вигляді загрози гризуни надовго завмирали, навіть якщо небезпечний стимул прибирали. У нормі тварини швидко відволікаються, коли джерела страху немає.
Вчені спостерігали, що рівень нейрокініну B в мозку мишей значно підвищився. Тоді вони штучно блокували активність речовини за допомогою осанетану – препарату розробленого для лікування шизофренії. І миші повернулися до нормальної поведінки.
При цьому особини, в мозку яких, навпаки, штучно підвищили рівень пептиду, демонстрували агресію і страх.
У людському мозку виробляються ті ж речовини. Якщо блокування якоїсь з них надасть схожий ефект, методику можна буде використовувати в терапії депресивних і тривожних розладів.
У Міносвіти задумались над створенням умов для раннього повернення жінок на роботу. Одним із ключових рішень, за словами заступниці міністра з питань дошкільної освіти Анастасії Коновалової, є адаптація дитячих садків для малюків від трьох місяців, пер...
Працівник львівської дорожньої компанії "Шляховик-Т" оскаржив свою мобілізацію в суді та домігся її скасування. Рівненський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на його користь та зобов’язав військову частину виключити його зі списків особовог...