Cамотність впливає на мозок! Вчені зробили несподівану заяву

Довге перебування на самоті підвищує рівень нейрокініну B - пептиду, пов'язаного з агресивною реакцією на стрес. Про це пише Naked Science з посиланням на результати дослідження Каліфорнійського технологічного інституту, повідомляють Патріоти України.

Здичавілі після двох тижнів самотності миші демонстрували страх і агресію до незнайомих мишей. При вигляді загрози гризуни надовго завмирали, навіть якщо небезпечний стимул прибирали. У нормі тварини швидко відволікаються, коли джерела страху немає.

Вчені спостерігали, що рівень нейрокініну B в мозку мишей значно підвищився. Тоді вони штучно блокували активність речовини за допомогою осанетану – препарату розробленого для лікування шизофренії. І миші повернулися до нормальної поведінки.

При цьому особини, в мозку яких, навпаки, штучно підвищили рівень пептиду, демонстрували агресію і страх.

У людському мозку виробляються ті ж речовини. Якщо блокування якоїсь з них надасть схожий ефект, методику можна буде використовувати в терапії депресивних і тривожних розладів.

У Харкові поблизу вокзалу чоловік напав на співробітника ТЦК

субота, 12 липень 2025, 16:25

Конфлікт стався 11 липня. У соцмережах опублікували відео щодо виникнення конфліктної ситуації громадянами та військовослужбовцями, повідомляють Патріоти України. "Встановлено, що працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки...

У Польщі диспетчер випадково спрямував потяги назустріч одне одному

субота, 12 липень 2025, 15:35

На залізниці у Малопольському воєводстві Польщі почались значні затримки через помилку диспетчера – два потяги помилково спрямували назустріч одне одному на ту саму колію. Про це повідомляє RMF24, інформують Патріоти України. Вдень 12 липня в районі ст...