
Довге перебування на самоті підвищує рівень нейрокініну B - пептиду, пов'язаного з агресивною реакцією на стрес. Про це пише Naked Science з посиланням на результати дослідження Каліфорнійського технологічного інституту, повідомляють Патріоти України.
Здичавілі після двох тижнів самотності миші демонстрували страх і агресію до незнайомих мишей. При вигляді загрози гризуни надовго завмирали, навіть якщо небезпечний стимул прибирали. У нормі тварини швидко відволікаються, коли джерела страху немає.
Вчені спостерігали, що рівень нейрокініну B в мозку мишей значно підвищився. Тоді вони штучно блокували активність речовини за допомогою осанетану – препарату розробленого для лікування шизофренії. І миші повернулися до нормальної поведінки.
При цьому особини, в мозку яких, навпаки, штучно підвищили рівень пептиду, демонстрували агресію і страх.
У людському мозку виробляються ті ж речовини. Якщо блокування якоїсь з них надасть схожий ефект, методику можна буде використовувати в терапії депресивних і тривожних розладів.
В Іспанії під час розкопок стародавнього поселення Касас-дель-Туруньюело, однієї з головних пам’яток тартеської цивілізації, археологи виявили унікальну бронзову церемоніальну колісницю, що датується V століттям до нашої ери. Як пише heritagedaily.com,...
На грецькому острові Сірос відкрили набір волонтерів, які готові присвятити місяць догляду за безпритульними котами. За свою допомогу учасники отримають безкоштовне житло, сніданки та повністю оплачені комунальні послуги, передають Патріоти України. Пр...