Після вступу в силу змін до Кримінально-процесуального кодексу, які змінюють правила поховання померлих, в морзі Миколаєві стався колапс. Про це повідомляє місцеве видання Новини-N, інформують Патріоти України.
Так, в морзі Миколаївського обласного бюро судово-медичної експертизи знаходиться більше 40 тіл померлих. Родичі не можуть забрати тіла, оскільки суди ще не видали дозволів для проведення розтинів.
"Зараз в Миколаївському обласному бюро судово-медичної експертизи склалася ситуація, пов'язана з накопиченням тіл, що підлягають судово-медичній експертизі. На даний момент у нас знаходиться 41 тіло, але немає рішення суду", - підтвердила інформацію директор обласного бюро СМЕ Ольга Дерюгіна.
Тіла надійшли в морг протягом свят. Починаючи з 27 квітня померлих доставляли з обласного центру та районів, однак суди через свята не розглядали справи.
Ситуація ускладнена тим, що холодильні камери в морзі обласного бюро СМЕ розраховані на одночасне збереження 25-ти тіл.
В Україні сповільнилося зростання цін – у травні 2026 року річний рівень інфляції склав 8,2% проти 8,6% у квітні. Однак комунальні послуги здорожчали. За рік – з травня 2025-го по травень 2026-го – тарифи зросли загалом на 2,1%, тоді як у квітні було 1...
Українці продовжують отримувати пенсії та інші соціальні виплати, однак вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію за віком щороку поступово зростають. У Пенсійному фонді України пояснили, чим відрізняються трудовий і страховий стаж, а також який ...