Чиновник допоміг: Почаївську лавру із порушенням законодавства зареєстрували на УПЦ МП

​За документами, УПЦ МП розпоряджається лаврою до 2052 року.

Почаївська лавра. Фото: pochaev.org.ua.

Почаївську лавру в Тернопільській області незаконно передали в користування Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП). Про це заявив депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця, передають Патріоти України.

Він продемонстрував витяг із Держреєстру, згідно з яким споруди лаври записано на УПЦ МП до 1 січня 2052 року із правом пролонгації. Влітку 2018 року Міністерство культури України доручило державному заповіднику взяти на баланс споруди лаври. У вересні по документи до держреєстратора звернулися і заповідник, і лавра.

"Поки той розглядав справу, реєстраційну дію із порушенням законодавства здійснив реєстратор узагалі іншого району Тернопільської області. Коли до нього звернулися люди, які представляли Почаївську лавру, він здійснив реєстраційну дію в обхід уже розпочатого розгляду іншим реєстратором", – стверджує Паляниця. Юрист заповідника назвав документ про реєстрацію "фікцією". "Треба піти запитати у того реєстратора: що ти вніс, хлопче?!" – сказав він. За даними журналістів, документи на користь УПЦ МП оформив державний реєстратор Андрій Яремко. "Це моя дія, так. Я цю дію вчинив і вчинив її законно", – заявив він. Яремко стверджує, що не знав, що справою лаври займається інший реєстратор.

Джерело: ТСН.ua

Дива не буде: Уряд оприлюднив ймовірну мінімальну зарплату на 2024 рік, яка на 20% нижча за прожитковий мінімум

неділя, 28 травень 2023, 9:30

В уряді обговорили спільно з профспілками ймовірний розмір мінімалки на 2024 рік. Профспілки вважають, що запропонована чиновниками мінімальна зарплата на 2024 рік не відповідає реальному рівню очікуваної вартості життя, передають Патріоти України. Нат...

Не всім по кишені! В Україні очікують дефіцит на продукти садівництва: Якими будуть ціни на фрукти

неділя, 28 травень 2023, 9:28

Холодна і дощова весна, на жаль, вплинула на врожай фруктів цього року. Він буде нижчим, ніж очікувалося. Дефіцит вітчизняних фруктів компенсують за рахунок імпорту. Однак ціни на фрукти, особливо ранні, в Україні не будуть низькими. Про це розповіли а...