День Дніпра: Факти про найбільшу річку України, які варто знати

В першу суботу липня відзначають День Дніпра все міста, які стоять на його берегах.

Гордість України - Дніпро. Фото: blog.marka-m.com.ua podrobnosti.uaУ 2003 році в Україні, Білорусі та Росії з'явилося нове неофіційне свято - Міжнародний день Дніпра, який відзначають у всіх містах, що стоять за течією річки, в першу суботу липня. Патріоти України з посиланням на сайт Нескучные новости пропонують добірку найцікавіших фактів про головну річку України.

Названі на честь Дніпра

«Дніпро» - назва станції метро в Києві і Дніпрі. На честь Дніпра названі футбольні клуби міст Дніпро, Могильова, Смоленська.

Крилаті вислови про Дніпро

«Чудовий Дніпро при тихій погоді» (Гоголь). «Рідкісний птах долетить до середини Дніпра» (Гоголь). «Реве та стогне Дніпр широкий» (Шевченко).

Рекорди

Річка Дніпро 3-тя по довжині і площі басейну річка Європи після Дунаю та Волги, а також найбільша річка України.

Формула-1 на Дніпрі

30 липня 2011 у Вишгороді під Києвом вперше на річці Дніпро відбувся етап світової гонки «Водної формули-1».

Згадки про Дніпр

Давньогрецький історик Геродот називав Дніпро "Борисфеном". Римляни дали йому ім'я «Данапріс». Слов'янська назва Дніпра - «Славутич».

Довжина річки

Споруда водосховища на Дніпрі зменшила його довжину на 84 км. Але в деяких джерелах вказують історичну довжину річки 2285 км.

Походження назви

За однією з версій, назва Дніпро іранського походження. «Дніпро» буквально «річка» - «Глибока».

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...