Дякувати "коновалам" та "чекістам" Путіна: Військовополоненому моряку ЗСУ загрожує ампутація

Головний лікар медичного блоку СІЗО "Матроська тиша" заявив, нібито стан здоров'я українського військовополоненого задовільний.

Василь Сорока. Фото: соцмережі.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що одному з поранених українських моряків, яких Росія захопила у Керченської протоки, Василю Сороці, можуть ампутувати частину руки. Про це вона повідомила в Facebook, передають Патріоти України.

Обмудсмен зазначила, що зустрілася з родичами військовополонених моряків. "Дізналася від Віктора Сороки про стан здоров'я його пораненого сина. У хлопця ще більше набрякла і посиніла рука і якщо йому не надати невідкладну медичну допомогу, частину кінцівки доведеться ампутувати", - заявила вона.

Денісова запевнила, що відразу зв'язалася по телефону з в.о. міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун. Висловила прохання втрутитися в ситуацію і знайти лікаря в Москві, який зможе потрапити в СІЗО "Матроська тиша", відвідати там Василя Сороку і надати висновки щодо термінової і вкрай необхідної медичної допомоги.

Пізніше омбудсмен додала, що зв'язалася з радником президента РФ, Голові Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайлом Федотовим з даного питання.

"Головний лікар медичного блоку СІЗО "Матроська тиша" повідомив Федотову, що стан здоров'я українського військовополоненого задовільний. Його обстеження проводилося невропатологом і за словами лікарів рука хлопця набрякла через використання еспандером", - сказала вона.

"Але на моє прохання Федотов домовився, що на наступному тижні (в понеділок-вівторок) хлопця обстежить нейрохірург", - додала Денісова.

Чекав на російський парад у Києві: Поліція затримала одесита, який виправдовував війну

п’ятниця, 12 серпень 2022, 12:42

Національна поліція в Одесі заарештувала громадянина України, який активно виправдовував російську агресію та окупацію територій нашої країни. Він також чекав ворожого параду в Києві і погрожував розправою всім, хто виступав проти РФ. Одесит вів Telegr...

У бою з російськими загарбниками загинув професійний український боксер, командир загону спецпризначенців

п’ятниця, 12 серпень 2022, 11:38

Спортсмен захищав Україну від окупантів, його було вбито в ході бойових дій на Донеччині. . Україна продовжує втрачати своїх спортсменів на війні із російськими окупантами. Як повідомили у Міністерстві молоді та спорту, на Донеччині під час бойових ді...