Дякувати "коновалам" та "чекістам" Путіна: Військовополоненому моряку ЗСУ загрожує ампутація

Головний лікар медичного блоку СІЗО "Матроська тиша" заявив, нібито стан здоров'я українського військовополоненого задовільний.

Василь Сорока. Фото: соцмережі.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що одному з поранених українських моряків, яких Росія захопила у Керченської протоки, Василю Сороці, можуть ампутувати частину руки. Про це вона повідомила в Facebook, передають Патріоти України.

Обмудсмен зазначила, що зустрілася з родичами військовополонених моряків. "Дізналася від Віктора Сороки про стан здоров'я його пораненого сина. У хлопця ще більше набрякла і посиніла рука і якщо йому не надати невідкладну медичну допомогу, частину кінцівки доведеться ампутувати", - заявила вона.

Денісова запевнила, що відразу зв'язалася по телефону з в.о. міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун. Висловила прохання втрутитися в ситуацію і знайти лікаря в Москві, який зможе потрапити в СІЗО "Матроська тиша", відвідати там Василя Сороку і надати висновки щодо термінової і вкрай необхідної медичної допомоги.

Пізніше омбудсмен додала, що зв'язалася з радником президента РФ, Голові Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайлом Федотовим з даного питання.

"Головний лікар медичного блоку СІЗО "Матроська тиша" повідомив Федотову, що стан здоров'я українського військовополоненого задовільний. Його обстеження проводилося невропатологом і за словами лікарів рука хлопця набрякла через використання еспандером", - сказала вона.

"Але на моє прохання Федотов домовився, що на наступному тижні (в понеділок-вівторок) хлопця обстежить нейрохірург", - додала Денісова.

Чи заборонять виїзд з України військовозобов’язаним жінкам від 1 жовтня 2023 року - пояснення адвоката

п’ятниця, 29 вересень 2023, 9:59

Від 1 жовтня всі жінки-медикині й фармацевтки мають стати на військовий облік у Територіальних центрах комплектування й соціальної підтримки (ТЦК і СП). Чи означає це, що жінкам заборонять виїзд за кордон, - питання, яке хвилює багатьох українок, перед...

Вчені розповіли, в який місяць найчастіше народжуються довгожителі

п’ятниця, 29 вересень 2023, 9:57

Експерти із проблем старіння, смертності та довголіття університету Чикаго (University of Chicago), США, провели дослідження, яке показало взаємозв'язок між місяцем народження та тривалістю життя, передають Патріоти України. Згідно з результатами досл...