Відома українська компанія «КУМ» (Колекційні Українські Моделі) підготувала серію стендових моделей української військової техніки, яка порадує як колекціонерів, так і простих людей. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на "Військовий Інформатор".
Український виробник спеціалізується на виготовленні колекційних моделей літаків, а також військової та автомобільної техніки. Родзинкою нової серії стали стендові моделі новітніх українських літаків серії Ан-148, Ан-158 і, звичайно ж, нового військово-транспортного літака Ан-178. У розробці нових моделей брали участь і представники українського оборонного концерну Укроборонпром.
Окрім моделей нових українських літаків, компанія випускає і мініатюрні копії автомобільної техніки, яка знаходиться на озброєнні Української Армії та Національної Гвардії. В цілому «КУМ» має в асортименті більше 300 моделей автомобілів і військової техніки. На українському ринку лінійка стартувала з 30 моделями. Крім того, виробник обіцяє додавати 5-6 новинок щотижня.
Моделі українського виробництва під торговою маркою КУМ включають в себе:
- Моделі української військової техніки, яка використовується в зоні АТО;
- Історичні моделі;
- Моделі цивільного призначення.
Ще однією родзинкою від компанії стала поява і мініатюрних «солдатиків», прототипом яких стали українські військовослужбовці, що беруть участь в бойових діях на Сході України. Компанія КУМ ретельно і з особливою увагою ставиться до своєї продукції і весь процес виробництва: проектування, виготовлення прес-форм, лиття, збір, фарбування, нанесення знаків і зображень - виконують самі. Моделі від компанії «КУМ» продаються вже в зібраному вигляді і в повній «бойовій» розфарбовуванні.
Контакти: (044) 581 83 13. E-mail: kym-models@ukr.net.
Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...