
У складній ситуації опинилися жителі Новоолександрівки і Нових Буторів Великомихайлівського району на Одещині. У ході проведення демаркаційних робіт на кордоні з Придністров'ям прикордонники перекрили єдину дорогу, що зв'язує села з іншою Україною. Про це пише Думская, інформують Патріоти України.
Новоолександрівка і Нові Бутори розташовані всередині невеликого виступу, що врізається в територію невизнаної Придністровської Молдавської Республіки. Автомобільне сполучення з областю раніше здійснювалося за допомогою дороги, 900 метрів якої проходять через територію Придністров'я.
17 травня в сільські ради цих двох населених пунктів прийшли повідомлення від Держприкордонслужби про те, що у зв'язку з проведенням демаркації кордону ця ділянка буде закрита для перетину людьми та авто. Існують об'їзні дороги по полю, проте вони у жахливому стані.
До того ж, використання їх у прикордонній зоні заборонено."Вчора, 18 травня, о 20:00 прикордонники здійснили обіцяне, давши нам менше двох діб, фактично поставили перед фактом, — каже Людмила Чебан, голова сільради Новоолександрівки. – Таким чином, з учорашнього вечора ми відрізані від України. Ми не можемо залишити свої населені пункти, постачання хліба та інших продуктів не здійснюються, швидка допомога до нас приїхати не може".
У зв'язку з перекриттям транспортної артерії, що з'єднує два села з рештою України, серед місцевих жителів зростає невдоволення. У сільрадах визнають, що зможуть тримати ситуацію під контролем максимум три дні.
В Україні мінімальна і максимальна пенсії відрізняються рівно в десять разів - і ця різниця закріплена законом. Про це у відповіді на запит РБК-Україна розповіла заступниця голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, передають Патріоти Укр...
В Європі триває потужна хвиля аномальної спеки, яка вже призвела до загиблих у Франції, повідомляє RTL, передають Патріоти України. У деяких регіонах температура повітря піднімається до +44°C, що змушує владу закривати сотні шкіл і вводити обмеження че...