"Дива" історії: У Швеції присвятили цілий музей невеликому українському селу

На території, де нині розташоване село, раніше були поселення шведів.

Швеція. Музей, присвячений українському селу. Фото: wp.svenskbyborna.seУ шведському місті Руму, що на острові Готланд, розташований музей історії поселення шведів на Херсонщині в період 1782-1929 років, повідомляють Патріоти України.

Історія цього села почалася в 1782 році, коли херсонські степи були заселені першими шведськими переселенцями з острова Даго. Так, у 1782 році було засновано поселення Альт-Шведендорф (після - Старошведське, Вербівка).

Якийсь час потому на цій же території з'явилося багато інших національних поселень, що об'єдналися в першій половині XX століття в одне село, яке отримало назву Зміївка.

Експозиція розповідає про долі жителів села в наступні десятиліття.

Нагадаємо, письменниця Галина Пагутяк вважає, що місцем останньої битви за Україну стане не Донбас і не Крим, а українське село.

Хіти тижня. Шахтарі знайшли в глибинах рудника скам'янілу істоту, схожу на дракона (фото)

неділя, 22 вересень 2019, 13:00

Робітники не були фахівцями, але навіть вони зрозуміли, що знайшли. Шахтарі Шеффілда, що займаються розробкою нафтоносних пісків, йшли через породу, коли пласт видався надто складним для простих валунів в грунті. З руди проступали шипи і складна скам'я...

Хіти тижня. "Вервольф": У ставці Гітлера на Вінниччині виявили новий 4-поверховий бункер

неділя, 22 вересень 2019, 12:00

Йдеться про будівлю в чотири поверхи з бетонними перекриттями та тунелем на глибині 9,96 - 11,75 метра. На ставці Гітлера “Вервольф”, що в селі Стрижавка поблизу Вінниці, дослідники виявили підземну чотириповерхову будівлю. Всередині будівлі, на першом...