"Дива" історії: У Швеції присвятили цілий музей невеликому українському селу

На території, де нині розташоване село, раніше були поселення шведів.

Швеція. Музей, присвячений українському селу. Фото: wp.svenskbyborna.seУ шведському місті Руму, що на острові Готланд, розташований музей історії поселення шведів на Херсонщині в період 1782-1929 років, повідомляють Патріоти України.

Історія цього села почалася в 1782 році, коли херсонські степи були заселені першими шведськими переселенцями з острова Даго. Так, у 1782 році було засновано поселення Альт-Шведендорф (після - Старошведське, Вербівка).

Якийсь час потому на цій же території з'явилося багато інших національних поселень, що об'єдналися в першій половині XX століття в одне село, яке отримало назву Зміївка.

Експозиція розповідає про долі жителів села в наступні десятиліття.

Нагадаємо, письменниця Галина Пагутяк вважає, що місцем останньої битви за Україну стане не Донбас і не Крим, а українське село.

"Взагалі не хочу їхати з Криму": Росіянка, яка стала мемом, показала своє життя у РФ - це жах (відео)

вівторок, 21 березень 2023, 10:39

Росіянка Світлана Логінова, яка прославилася тим, що дуже "не хотіла їхати з Криму, з Алушти", показала своє життя у рідному Новому Уренгої. Це місто розташоване в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Росії всього на 60 км південніше від лінії Північног...

"Київ накриє повінь і буде апокаліпсис, якщо монахи підуть": У Лаврі пояснили погрозливі дописи

вівторок, 21 березень 2023, 9:50

В УПЦ МП прокоментували погрозливі дописи у соцмережах про "апокаліпсис у Києві, якщо монахи підуть з Києво-Печерської Лаври". Представника УПЦ МП Климент зазначає, нібито після залишення Лаври монахами у Києві буде велика повінь. Він стверджує, що про...