"Дива" історії: У Швеції присвятили цілий музей невеликому українському селу

На території, де нині розташоване село, раніше були поселення шведів.

Швеція. Музей, присвячений українському селу. Фото: wp.svenskbyborna.seУ шведському місті Руму, що на острові Готланд, розташований музей історії поселення шведів на Херсонщині в період 1782-1929 років, повідомляють Патріоти України.

Історія цього села почалася в 1782 році, коли херсонські степи були заселені першими шведськими переселенцями з острова Даго. Так, у 1782 році було засновано поселення Альт-Шведендорф (після - Старошведське, Вербівка).

Якийсь час потому на цій же території з'явилося багато інших національних поселень, що об'єдналися в першій половині XX століття в одне село, яке отримало назву Зміївка.

Експозиція розповідає про долі жителів села в наступні десятиліття.

Нагадаємо, письменниця Галина Пагутяк вважає, що місцем останньої битви за Україну стане не Донбас і не Крим, а українське село.

"Ми стоїмо до кінця і нас не зламати": Колишній чоловік Ані Лорак українською мовою повідомив про повернення до Києва (фото)

п’ятниця, 1 липень 2022, 23:14

Колишній чоловік співачки Ані Лорак, яка замовчує війну, Мурат Налчаджіоглу повернувся в Україну з Туреччини, куди поїхав зі своєю новою коханою – українською візажисткою Лілією Реус у березні. Про своє прибуття до Києва бізнесмен турецького походження...

"Частина проти війни, іншим "шкода пацанів, яких вбивають ЗСУ": Юрій Шевчук розповів про друзів-військових у Росії

п’ятниця, 1 липень 2022, 23:00

Лідер та незмінний учасник російського рок-гурту ДДТ Юрій Шевчук розповів про друзів, які служать у ЗС Росії. За його словами, деякі виступають проти війни в Україні, а деякі просто виявляють жалість до своїх товаришів, які гинуть через повномасштабне ...