"Дива" історії: У Швеції присвятили цілий музей невеликому українському селу

На території, де нині розташоване село, раніше були поселення шведів.

Швеція. Музей, присвячений українському селу. Фото: wp.svenskbyborna.seУ шведському місті Руму, що на острові Готланд, розташований музей історії поселення шведів на Херсонщині в період 1782-1929 років, повідомляють Патріоти України.

Історія цього села почалася в 1782 році, коли херсонські степи були заселені першими шведськими переселенцями з острова Даго. Так, у 1782 році було засновано поселення Альт-Шведендорф (після - Старошведське, Вербівка).

Якийсь час потому на цій же території з'явилося багато інших національних поселень, що об'єдналися в першій половині XX століття в одне село, яке отримало назву Зміївка.

Експозиція розповідає про долі жителів села в наступні десятиліття.

Нагадаємо, письменниця Галина Пагутяк вважає, що місцем останньої битви за Україну стане не Донбас і не Крим, а українське село.

Експерти сказали, у кого найбільший ризик розвитку варикозу

неділя, 24 вересень 2023, 7:39

Експерти попереджають, що вчителі, перукарі та медсестри мають значно підвищений ризик виникнення варикозного розширення вен через тривале стояння в робочий час. Доктор Марк Бретбі, консультант інтервенційної радіології та медичний директор Veincentre,...

Кашель як симптом раку: Лікар розповідає, чи можна його сплутати з простою застудою

неділя, 24 вересень 2023, 7:27

На думку лікарів, кашель не лише сигналізує про респіраторні інфекції, він може бути симптомом чогось значно тривожнішого, зокрема, раку легенів. Онкологиня Дебора Лі розповіла як відрізнити раковий кашель від симптомів застудного вірусного захворюванн...