Зараз дуже поширене явище, коли людина не може відірватися від смартфона навіть під час спілкування з близькими. Така поведінка називають фаббінгом (англ. Phubbing - від поєднання слів "phone" - телефон і "snubbing" - зневага), повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
За словами вчених, користувачі смартфонів визнають фаббінг соціальною проблемою. Як правило, людей дуже дратує, коли співрозмовники їх ігнорують і концентруються на своїх смартфонах. Однак вони не помічають, як часто роблять це самі.
Дослідники опитали 251 осіб (93 чоловіків і 158 жінок у віці від 18 до 66 років). Респонденти повинні були згадати, скільки разів в день вони відволікаються на смартфон під час розмови з іншими і як часто спостерігають таку звичку у співрозмовників.
В результаті 53% жінок і 21% чоловіків сказали, що відволікаються на смартфон під час бесіди мінімум двічі. З боку співрозмовників фаббінг регулярно помічають 67% жінок і 37% чоловіків. Такі результати вчені пов'язують зі слабкою здатністю до самоконтролю і так званим синдромом FOMO (fear of missing out) - нав'язливим страхом пропустити щось важливе в стрічці новин.
Вчені також стверджують, що фаббінг викликає ланцюгову реакцію. Якщо людина бачить демонстративне ігнорування від свого співрозмовника, то і сама починає шукати підтримку в соцмережах. В результаті така поведінка перестає бути неприємною для обох сторін.
Міністерство оборони України створили новий механізм ротації, що може стати альтернативою демобілізації військових. Він передбачає кілька місяців відпочинку після 90 днів участі у бойових діях. Про це розповів в ефірі "Радіо Свобода" народний депутат в...
Шахраї почали використовувати фейкові посилання нібито на сторінку «Електронних петицій» задля викрадення персональних даних користувачів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Міністерство внутрішніх страв України. Спершу українці отрим...