Фаббінг: Смартфони принесли людям нову залежність

Вчені називають фаббінг соціальною проблемою.

Смартфони принесли людям нову залежність. Фото: cleverstory.ru.

Зараз дуже поширене явище, коли людина не може відірватися від смартфона навіть під час спілкування з близькими. Така поведінка називають фаббінгом (англ. Phubbing - від поєднання слів "phone" - телефон і "snubbing" - зневага), повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.

За словами вчених, користувачі смартфонів визнають фаббінг соціальною проблемою. Як правило, людей дуже дратує, коли співрозмовники їх ігнорують і концентруються на своїх смартфонах. Однак вони не помічають, як часто роблять це самі.

Дослідники опитали 251 осіб (93 чоловіків і 158 жінок у віці від 18 до 66 років). Респонденти повинні були згадати, скільки разів в день вони відволікаються на смартфон під час розмови з іншими і як часто спостерігають таку звичку у співрозмовників.

В результаті 53% жінок і 21% чоловіків сказали, що відволікаються на смартфон під час бесіди мінімум двічі. З боку співрозмовників фаббінг регулярно помічають 67% жінок і 37% чоловіків. Такі результати вчені пов'язують зі слабкою здатністю до самоконтролю і так званим синдромом FOMO (fear of missing out) - нав'язливим страхом пропустити щось важливе в стрічці новин.

Вчені також стверджують, що фаббінг викликає ланцюгову реакцію. Якщо людина бачить демонстративне ігнорування від свого співрозмовника, то і сама починає шукати підтримку в соцмережах. В результаті така поведінка перестає бути неприємною для обох сторін.

Демобілізації не буде? Міноборони розробило новий механізм ротації на фронті

середа, 2 квітень 2025, 23:25

Міністерство оборони України створили новий механізм ротації, що може стати альтернативою демобілізації військових. Він передбачає кілька місяців відпочинку після 90 днів участі у бойових діях. Про це розповів в ефірі "Радіо Свобода" народний депутат в...

"Підпишіть електронну петицію": В МВС попередили, що шахраї вигадали нову схему

середа, 2 квітень 2025, 22:59

Шахраї почали використовувати фейкові посилання нібито на сторінку «Електронних петицій» задля викрадення персональних даних користувачів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Міністерство внутрішніх страв України. Спершу українці отрим...