Філарет розповів, що буде із Києво-Печерською та Почаївською лаврами після отримання Томосу

Філарет зазначив, що з питання передачі обох лавр церква може і не звертатися ні до кого, якщо обидві лаври добровільно прийдуть до Української церкви.

Києво-Печерська лавра може перейти до УПЦ КП цілком мирно. Ілюстрація: Вікіпедія.

Після отримання автокефалії Києво-Печерська і Почаївська лаври перейдуть у розпорядження Української єдиної церкви, передають Патріоти України.

Як пояснив предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет, для цього церкві не потрібно звертатися ані до держави, ані до будь-кого іншого. «Кому належать церкви як церковні установи? УПЦ Московського патріархату. А коли одна церква буде українською, а інша - російською, кому мають належати українські святині? Звичайно, Українській церкві», - підкреслив він.
«Яке відношення російська церква має до Києво-Печерської лаври? Якби сказали, що Троїце-Сергієва лавра має належати Українській церкві на тій підставі, що вона була заснована за часів Київської митрополії учнями київського чернецтва, з нас би сміялися. І ми не будемо сприймати претензій тих, хто в російській церкві буде претендувати на наші святині», - додав патріарх.
Філарет зазначив, що з питання передачі обох лавр церква може і не звертатися ні до кого, якщо обидві лаври добровільно прийдуть до Української церкви. «Ми їх приймемо, все залишиться мирно, церква далі буде існувати», - підсумував він.
Джерело: РБК-Україна

Нюанси нового закону: Коли і за який термін військовозобов’язані мають пройти ВЛК

понеділок, 20 травень 2024, 17:59

Чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше мали статус "обмежено придатний", повинні до 4 лютого 2025 року повторно пройти військово-лікарську комісію. Це передбачає новий закон про мобілізацію. Щоб пройти ВЛК, колишнім "обмежено придатним" та іншим...

Бережіть голови! Землю накриє чергова потужна магнітна буря

понеділок, 20 травень 2024, 17:30

Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 20-22 травня 2024 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США. Геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності — К-індексу —...