ГПУ перевірить сплату податків депутатами, які задекларували понад $100 тисяч готівки

Ті, хто ухилявся від податків, можуть отримати покарання від 2 до 15 років тюремного ув’язнення

Сплату податків нардепами перевірять прокурори. Фото: Пологівські вісті

ГПУ перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували більше 100 тисяч доларів готівки. Про це під час брифінгу заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, повідомляють Патріоти України з посиланням на "УНІАН".

Він зазначив, що дуже важливо розділити всіх чиновників на дві принципово різні категорії – тих, які задекларували статки і сплатили податки, і тих, які податки не сплатили. «Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис. доларів. Цей аналіз буде складатись із нашого звернення до Державної фіскальної служби з вимогою надати інформацію про сплачені податки, які можуть свідчити про легальність цих коштів, або несплачені податки, які будуть свідчити про нелегальність такої готівки. Відповідно, народні обранці можуть підпасти або не підпасти під дію статті 212 Кримінального кодексу – ухиляння від податків, якою передбачені різні санкції», – заявив генпрокурор.

За його словами, якщо йдеться про ухилення від податків у розмірі від 665 тис. грн – це є злочином невеликої тяжкості, за яким передбачено строк давності 2 роки; більш ніж 1,995 млн грн – це злочин середньої тяжкості зі строком давності 2 роки; якщо ж ухилення в особливо великих розмірах – 3,325 млн грн – це тяжкий злочин зі строком давності 10 років.

«З огляду на ці кваліфікації, ті, хто ухилявся від податків, можуть отримати покарання від 2 до 15 років тюремного ув’язнення. Відповідно, половина народних депутатів, які задекларували значні обсяги готівки, будуть перевірені нами разом із ДФС на сплату з них податків, і далі нами буде визначатися можливість або неможливість відкриття кримінального провадження», – наголосив Луценко.

Нагадаємо, до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, народні депутати подали 413 електронних декларацій, урядовці – 79. "На першому етапі декларування станом на 24-ту годину 30 жовтня 2016 року зареєстровано в системі користувачів більш як 115 тисяч.

До реєстру декларацій за 2015 рік подано більше 103 тисяч (декларацій), - повідомив заступник голови Національного агентства України з питань запобігання корупції Руслан Радецький. Зокрема, за його словами, мова, в тому числі, йде про виправлені декларації у кількості 11 тис. 700, народні депутати подали 413 декларацій, державні службовців категорій "А" і "Б" подали 92 тис. 709 декларацій, представники органів місцевого самоврядування - 30 тис. 422, судді - 734, прокурори - 877, слідчі – 852. Представники Кабінету міністрів України подали 79 декларацій.

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...

Накласти арешт поки неможливо: У ексголови Хмельницької МСЕК Крупи знайшли ще майже $600 тисяч

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:32

У колишньої очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяни Крупи виявили, окрім вилучених 5 мільйонів доларів, ще 592 тисячі доларів на рахунку у польському банку. Про це заявив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прок...