"Я подумав "чому б не залишитися жити тут": Фотограф з Іспанії пояснив, чому не збирається переїжджати з України

Хуан Маро приїхав у Львів як турист. Тут познайомився з Україною і вирішив залишитися назавжди.

Хуан Маро. Фото:https://gazeta.ua/

"Мені тут дуже сподобалося і я подумав "чому б не залишитися жити тут". Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів аргентинець іспанського походження Хуан Маро, передають Патріоти України.

Він сім років живе в Україні у Львові. Переїхав сюди з Аргентини. Займається волонтерством у військовому госпіталі, фотографує бійців і їздить знімати військових у зону АТО.

Чоловік приїхав у Львів як турист. Тут познайомився з Україною і вирішив залишитися назавжди.

"Коли я переїхав, то нікого тут не знав. Знайомився з місцевими в Інтернеті, просто на вулиці або у якихось забігайлівках. Так і створив своє коло спілкування", - розповів Хуан.

Каже, що наші країни зовсім різні і саме тому Україна прекрасна по-своєму.

"Я подорожував Україною зі сходу на захід двічі і це дуже захоплююче. Бо Україна – рівнинна, на відміну від Іспанії. В Іспанії наближаєшся до Європи, коли їдеш на північ, в Україні – коли їдеш на захід. І ця трансформація країни дуже відчутна – у культурі насамперед.

Звісно, Україна – це Європа і Іспанія – це Європа. Але мені, як фотографу, цікава ця внутрішня відмінність всередині країн. Схід України зовсім інший, там відчутний вплив Росії і СРСР. Люди там почуваються українцями, але прогрес там зупинився.

Київ нагадує інші європейські міста, але багато що у Києві є відмінного, слов'янського. А от Львів він, як Прага, Краків, центральні міста Європи. Тому він видається мені більш європейським, ніж іспанські міста, архітектурою, зокрема. Я не був в Одесі, наприклад, але був у Чернівцях, Мукачеві, Ужгороді і всі ці міста дуже нагадують мені Європу, якою я багато подорожував – Чехію, Польщу, Словаччину, Німеччину".

Хуан вважає, що не варто шукати відмінностей і нарікати. Варто приймати кожну країну такою, якою вона є. І любити з усіма мінусами, і плюсами.

"Іноземці, які приїжджають в Україну із середземноморських країн, часто шукають відмінності між країнами і нарікають. Але для чого тоді переїжджати? Багато з того, що ми їмо в Іспанії – оливкова олія, риба, в Україні значно дорожче. Але знайти можна все.

Мені не дуже подобається борщ, бо я супів не люблю, але мені дуже смакує український хліб. Ваша їжа більш натуральна, екологічна. Ще я дуже люблю маринований оселедець, та й взагалі всі маринади. А найбільша українська любов – це медовуха і темне пиво".

Ціни на проживання в Іспаній та Україні теж різняться. Обидвох країн торкнулася криза.

"Ціни в Україні на оренду житла, без комунальних послуг, нижчі, ніж в Іспанії. Їжа, одяг – дорожчі. Якщо тобі пощастить, то в Україні, ти отримаєш 5-6 тис заробітку, середня з/п в Іспанії коливається від 700 до 1000 євро. Якщо ти живеш з батьками, тобі на все вистачатиме, але молоді в Іспанії, як і в Україні, дуже важко із купівлею власного житла. Навчання в університетах Іспанії – платне. Коли вчишся, маєш сплачувати податки, які щоразу зростають, тому для робочого класу здобути освіту стає все важче".

В Україні почав працювати електронний кабінет ВЛК: Що це дає і як скористатися

середа, 2 квітень 2025, 6:22

З 1 квітня в Україні запрацював електронний кабінет військово-лікарської комісії (ВЛК), що дозволить оформлювати висновки про придатність чи непридатність до служби в цифровому форматі. Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізаці...

Оце так "драма"! У Мексиці двоє працівників похоронних бюро побилися на вулиці через загиблого

вівторок, 1 квітень 2025, 23:40

Співробітники з двох різних похоронних бюро побилися прямо на вулиці через тіло чоловіка. Він загинув під час того, як прикрашав свій будинок. Про це повідомило видання Need To Know, передають Патріоти України. Це сталося у Вільяермосі, що розташоване ...