"Їхали на навчання, а опинились на війні": Страшні свідчення про оборону Луганського аеропорту

У Львові на 25-му Форумі видавців презентували першу в Україні книжку про оборону Луганського аеропорту "У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту". У хроніці зібрали спогади очевидців тих подій, військовослужбовців, повідомляють Патріоти України.

Книгу написали п'ятеро авторів. Координатор проекту - Сергій Глотов, керівник благодійного фонду "Народна підтримка воїнів АТО". Книжку створили з метою увіковічнення подвигу героїв Луганського аеропорту.

"Ідея створення книги про оборону Луганського аеропорту виникла ще у 2015 році, - каже Сергій Глотов. - Ми хотіли увіковічнити ці подій з одного боку, а з іншого - віддати шану тим людям, які боронили аеропорт. За час оборони Луганського аеропорт у, а це 146 днів, відбувалося дуже багато подій і боїв, наші хлопці відважно зупиняли ворога. Не зважаючи на все це, в аеропорт не зміг потрапити жоден український журналіст. Тому дуже мало було свідчень і ті люди, які боронили аеропорт вважали, що це історія, яка несправедливо забута. Там відбувались бої і операції не лише по звільненню Луганського аеропорту, але й операції по звільненню українських міст і населених пунктів, таких як Хрящувате, Новосвітлівка. Коли хлопці зайшли в аеропорт то ще навіть не оголосили Антитерористичну операцію, тому увага преси це оминула. А вихід з аеропорту був тоді, коли відбувались трагічні події Іловайського котла і під час цих боїв загинула велика кількість військовослужбовців".

Автори намагалися якнайбільше розказати про оборону Луганського аеропорту. "Російська пропаганда припідносила це як поразку, тому наше завдання в цій книжці було розказати про те, що це не було поразкою, бо наші військовослужбовці виконали всі завдання, які ставили перед ними. Проект є волонтерським. Ми записали розповіді більше 120 безпосередніх учасників оборони. Ці спогади розшифровували понад 40 наших волонтерів. Ми майже рік їздили Україною і записували ці спогади. В книзі розповідається не тільки про бої, але й про те, як зароджувався волонтерський рух на Луганщині і що багато людей за допомогу українській армії поплатилися життям. В деяких населених пунктах розстрілювати цілі сім'ї за те, що вони допомогали українським військовим. Цю книгу ми створювали 2 роки як історичну хроніку подій. Вона побачила світ в травні цього року у видавництві "Фоліо".

В книзі також є фото, які робили військові в аеропорту. Це одна з перших хронік про війну. В кінці книги є список загиблих на Донбасі за цей період, в який увійшли увійшли 194 особи.

"Це унікальна та історична книга. Список героїв, які є в кінці збережеться на вічність, - каже Юрій Руденко, учасник оборони Луганського аеропорту. - В книзі описано багато чого, але кожен коментар, кожна людина – це історія. З кожного героя можна писати окрему книжку. Тут описані основні тези, а якщо взяти кожну людину, то можна зробити книжковий форум тільки по обороні Луганського аеропорту. Ми, кадрові військовослужбовці їхали на навчання, а опинились на війні. З кожним днем, з кожної ситуації вчилися знаходити вихід. Саме так наш характер міцнів".

Джерело: Gazeta.ua

Нервовим краще не дивитися: ЗСУ показали відео про "могилізацію", яке зняли самі росіяни

середа, 28 вересень 2022, 23:53

Набір "гарматного м'яса" під приводом часткової мобілізації в країні-агресорці продовжується. Усю духовність росіян можна розгледіти у красномовному відео, яке опублікували ЗСУ. За даними воєнної розвідки України, під призов у росії потрапили тисячі пр...

"Ми занадто добрі, щоб зараз підвищувати ціни": Розкрито нову схему аферистів, які "продають" дрова

середа, 28 вересень 2022, 22:53

Напередодні холодів українці активно запасаються дровами і шукають, де б замовити їх дешевше. Однак покупцям варто бути вкрай обережними, адже аферистів не зупиняє навіть війна - вони обманюють людей, виманюють їхні гроші і навіть спекулюють на "допомо...