Хіти року. Обличчя, яке намагалися витравити з історії: Нарешті виявили, як насправді виглядав Іван Мазепа (реконструкція)

За наказом Петра I майже всі прижиттєві зображення Гетьмана України було знищено. За декількома, що збереглися, реконструктори зробили найнаближеніше до оригіналу

Дослідники відтворили справжнє обличчя гетьмана. Фото: "1+1"

Декілька зображень, що збереглися, виконані в різні часи, і з різним ступенем схожесті. Щоб зробити зображення максимально наближеним до оригіналу, дослідники піддали компьютерній обробці всі зображення, зазначають Патріоти України.

"25 серпня відбулася успішна прем’єра спеціального проекту телеканалу 1+1 до Дня Незалежності України. Документальний двосерійний фільм «Україна. Повернення своєї історії» виробництва «1+1 Продакшн», який поєднав елементи розслідування та повноцінні наукові дослідження, став найкращим продуктом дня на українському ТБ.", - передає сайт телеканалу.

Основними сюжетними лініями фільму стали такі: відновлення зовнішності дружини Ярослава Мудрого по кістках із саркофагу в Софії Київській; відтворення за допомогою новітніх технологій справжнього обличчя гетьмана Івана Мазепи, зображення якого було заборонене Петром І після укладення союзу зі Швецією; а також дослідження для встановлення місця поховання короля Данила, більш відомого як Данило Галицький.

"Ниточки розслідування місцезнаходження знаменитої корони Данила привели авторів спочатку до Польщі, а потім до Москви", - йдеться у описі до фільму.

Автор фільму - Акім Галімов. Він каже, що відтворити справжню українську історію без перекручування фактів було дуже складно. Але працювали не дарма - телепроект став одним із найбільш рейтингових на вітчизняному телебаченні.

Знахідка в Сахарі стала сенсацією: Теорія про занесення життя з Марсу отримала додаткові аргументи

субота, 31 жовтень 2020, 17:23

Вода на Четвертій планеті від Сонця з'явилась на 700 000 000 років раніше, ніж гадали науковці. В метеориті з Марса, що впав в пустелі Сахара, знайшли сліди води. Вік знахідки налічує близько 4,4 мільярда років, вважають дослідники. Результати роботи о...

"Зробив багато добра для людей, і люди за ним пішли": Виборці Лозінського виправдали його за вбивство (відео)

субота, 31 жовтень 2020, 16:12

Жінка зазначила, що "в Києві депутати теж убивають людей". Жителі Підвисоцької об’єднаної територіальної громади Кіровоградської області розповіли, чому обрали головою ОТГ засудженого за вбивство колишнього народного депутата Віктора Лозінського. Як йд...