Хіти року. Обличчя, яке намагалися витравити з історії: Нарешті виявили, як насправді виглядав Іван Мазепа (реконструкція)

За наказом Петра I майже всі прижиттєві зображення Гетьмана України було знищено. За декількома, що збереглися, реконструктори зробили найнаближеніше до оригіналу

Дослідники відтворили справжнє обличчя гетьмана. Фото: "1+1"

Декілька зображень, що збереглися, виконані в різні часи, і з різним ступенем схожесті. Щоб зробити зображення максимально наближеним до оригіналу, дослідники піддали компьютерній обробці всі зображення, зазначають Патріоти України.

"25 серпня відбулася успішна прем’єра спеціального проекту телеканалу 1+1 до Дня Незалежності України. Документальний двосерійний фільм «Україна. Повернення своєї історії» виробництва «1+1 Продакшн», який поєднав елементи розслідування та повноцінні наукові дослідження, став найкращим продуктом дня на українському ТБ.", - передає сайт телеканалу.

Основними сюжетними лініями фільму стали такі: відновлення зовнішності дружини Ярослава Мудрого по кістках із саркофагу в Софії Київській; відтворення за допомогою новітніх технологій справжнього обличчя гетьмана Івана Мазепи, зображення якого було заборонене Петром І після укладення союзу зі Швецією; а також дослідження для встановлення місця поховання короля Данила, більш відомого як Данило Галицький.

"Ниточки розслідування місцезнаходження знаменитої корони Данила привели авторів спочатку до Польщі, а потім до Москви", - йдеться у описі до фільму.

Автор фільму - Акім Галімов. Він каже, що відтворити справжню українську історію без перекручування фактів було дуже складно. Але працювали не дарма - телепроект став одним із найбільш рейтингових на вітчизняному телебаченні.

Засунули жабу в білизну та відшмагали кропивою: На Хмельниччині підлітки знущалися над малюком

вівторок, 30 травень 2023, 23:00

На Хмельниччині підліток разом із товаришем привʼязав до дерева маленьку дитину та знущався з хлопця. Справа потрапила до суду, передають Патріоти України. Як йдеться у матеріалах справи, 9 жовтня обвинувачений разом зі своїм другом зустріли двох молод...

Бідолахи й досі бояться спати вночі: У Польщі багатодітна українка ґвалтувала малюків та продавала їх педофілам

вівторок, 30 травень 2023, 22:00

У Польщі затримали 52-річну українку, яка на початку війни виїхала з Дніпропетровщини. Жінку звинувачують у тому, що вона жорстоко ставилась до своїх дітей: катувала, продавала їх педофілам та змушувала їх до інтиму з собою. Навіть через рік після знущ...