Хіти тижня. Адепти Москви в Україні обурені. Речник УПЦ різко відреагував на слова Порошенка "Нам не потрібна церква, яка молиться за російську владу і російське військо"

Протоієрей Микола Балашов назвав такі слова українського президента "спробою втримати владу".

Протоієрей Микола Балашов. Фото: УНІАН.

Під час військового параду в Києві президент Петро Порошенко заявив про бажання покласти край залежності української православної спільноти від російської церкви. Такі слова викликали критику представника Московського патріарха, передають Патріоти України.

«Нехай сьогодні нас почують і в Константинополі, і в Москві, і у Ватикані: ми маємо твердий намір розрубати останній вузол, яким імперія відчайдушно намагається прив'язати нас до себе. Ми сповнені рішучості покласти край неканонічному перебуванню вагомої частини нашої православної спільноти у залежності від російської церкви», – сказав Порошенко.

Глава держави при цьому наголосив, що вказана церква «освячує гібридну війну Путіна проти України, день і ніч молиться і за російську владу, і за російську армію». В свою чергу, заступник голови синодального відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату (інша офіційна назва – Російська православна церква) протоієрей Микола Балашов назвав такі слова українського президента "спробою втримати владу".

«Єдина митрополія, а потім самостійна, автокефальна церква всієї Русі об'єднує всі народи, що ведуть свій родовід від Дніпровської хрещальної купелі святого Володимира, вже 1030 років. За цей час багато змінювалося мирських правителів, то ворогували, то об'єднувалися один з одним... А церква єдина стояла, стоїть і стояти буде», – сказав він.

Обов'язкова ідентифікація в дії: Хто із пенсіонерів в Україні ризикує залишитися без виплат

вівторок, 16 квітень 2024, 6:52

Оформлення пенсійних виплат є важливим процесом, що вимагає від одержувачів регулярного підтвердження свого статусу. Про це повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінницькій області, передають Патріоти України. Як кажуть чиновники...

Повівся на забаганку малого собі на голову: Американець подарував синові восьминога і незабаром дуже пошкодував про це (відео)

вівторок, 16 квітень 2024, 5:58

Спочатку сім'я з подивом виявила, що замість самця їм продали самку. Трохи згодом Терренс відклала яйця, які виявилися заплідненими. У результаті замість одного восьминога у Кліффордів з'явилося ще 50 штук. Кемерон Кліффорд, 36-річний стоматолог з Окла...