Хіти тижня. Археологи заявили про важливе відкриття на території Києво-Печерської лаври

Знахідки стосуються ранньої історії найвідомішого монастиря Східної Європи. Розкопи збираються музеєфікувати для доступу екскурсантів.

Києво-Печерська лавра. Фото: Вікіпедія.

Археологічні дослідження на території Митрополичого саду Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в липні поточного року підтвердили існування оборонної стіни Києво-Печерського монастиря у XII ст. Про це повідомив завідувач науково-дослідного сектора археології заповідника Сергій Тараненко, передають Патріоти України.

"Виявлена пам'ятка є унікальною, адже нині в Україні відомі, окрім неї, ще лише два об'єкти монументальної фортифікації давньоруського часу, а конструкція виявлених фундаментів взагалі поки що єдина серед усіх пам'яток Київської Русі", - розповів він.

За словами С.Тараненка, залишки фундаментів оборонної стіни були вперше відкриті та частково досліджені на невеликій ділянці в 1951 році археологом Володимиром Богусевичем. Із метою отримання наукового підтвердження існування залишків фундаментів оборонної стіни Києво-Печерського монастиря XII ст. було розбито розвідувальні траншеї. У двох траншеях, які відповідають розкопкам В.Богусевича, і ще в трьох траншеях уперше виявлено залишки монументальної конструкції давньоруського часу - фундаменти різного ступеня збереження з напівзруйнованими фрагментами стіни.

Кількість нинішніх знахідок - близько 1500, серед них майже 1000 фрагментів давньоруської цегли - плінфи. Привертають увагу яскраві індивідуальні знахідки - фрагмент давньоруського металевого литого, стулкового браслета з плетеним орнаментом і дві свинцеві пломби дорогичинського типу XI-XIII ст. зі знаками з обох боків, зокрема із зображенням двозубця. Заповідник розглядає питання музеєфікації цього археологічного об'єкта давньоруського часу.

Сидіти не буде, але є нюанс: Суд виніс вирок чоловіку, що шпигував за ТЦК

четвер, 24 квітень 2025, 13:44

Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області засудив до 5 років позбавлення волі зловмисника, який інформував про пересування співробітників ТЦК і СП і місця роздачі повісток. Однак сидіти у в'язниці йому не доведеться, якщо впродовж року він ...

"Я розумію, що Євгенові Малолєтці на це пофіг, але не хотіла би потрапити на його світлини": Кадри з Києва обурили політика та режисерку закривавленими тілами без розмитих облич

четвер, 24 квітень 2025, 13:29

Трагічні фотографії з наслідками російського масованого комбінованого удару по Києву в ніч на 24 квітня викликали обурення у колишньої народної обраниці Ірини Подоляк та української режисерки Ірини Цілик, передають Патріоти України. Колишня нардепка Ір...