Хіти тижня. "Для більшості російськомовних українська не потрібна. Заговорять лише тоді, коли державою буде створена потреба, а доти - все порожні балачки", - активістка

Дуже часто у Харкові на дитячих майданчиках, в торгових центрах, поліклініці тощо я чую, як мами розмовляють з дітьми російською та англійською мовами, вчать нові слова.

"Вони розуміють, що іноземна дітям потрібна, тому не чекають, коли всі політики перейдуть або коли весь Харків заговорить англійською," - пише на своїй сторінці у Facebook громадська активістка Марина Хаперська, передають Патріоти України.

"Багато харківських російськомовних кваліфікованих спеціалістів наполегливо вчать іноземну, бо мають потребу їздити за кордон на міжнародні семінари, наради, конференції. Тому вони не кажуть, що мова не на часі, головне, гарні дороги та економіка, вони беруть і вчать англійську.

А чому ж тоді, коли постає питання про перехід на українську, російськомовні наводять тисячі аргументів, аби не вчити. Як так? Бо українська їм не потрібна. Для чого виходити із зони комфорту? Який практичний сенс?

У п"єсі Карпенка-Карого "Хазяїн" Пузир відкрито зізнається меценату Золотницькому, що жертвує гроші на приют, бо за це дадуть орден, а на пам"ятник Котляревському у Полтаві не дасть, бо "Котляревський йому без надобності".

Для більшості російськомовних українська мова так само без надобності. Заговорять мовою лише тоді, коли державою буде створена "надобність", потреба, а доти - все порожні балачки."

Щоденник закопав під вишнею, але окупантам "здали" односельці: Що відомо про загибель українського дитячого письменника Володимира Вакуленка

субота, 10 грудень 2022, 9:45

У Харкові поховали 49-річного українського письменника Володимира Вакуленка. Кілька місяців після того, як окупанти викрали чоловіка, про його долю нічого не було відомо. Знайшли тіло чоловіка у братській могилі під Ізюмом під номером 319. Мама загибло...

Українцям за кордоном скасували плату за роумінг: Скільки коштуватиме мобільний зв'язок Київстар та Vodafone

субота, 10 грудень 2022, 7:44

Українським біженцям за кордоном скасують плату за роумінг на дзвінки в Україну. Таким чином, українці зможуть дзвонити своїм рідним додому за внутрішніми тарифами своїх мобільних операторів, передають Патріоти України. Біженці з України зможуть корист...