Для тих батьків, які готуються цього року відвести свою дитину до першого класу, з’явилася новина про зміни у навчальних планах для молодших школярів, повідомляють Патріоти України.
Представники прес-служби Міністерства освіти і науки повідомили, що стандарт визначає, які школярі будуть отримувати практичні вміння, навики та ряд компетентностей.
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич словесно змалювала, що в офіційному папері прописані вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів навчання учнів - ключові елементи, які визначатимуть зміст навчального процесу в початковій школі. Л.Гриневич пояснила, що в стандарті закладено, перелік того, що дитина повинна знати, вміти і розуміти після закінчення початкової школи.
В документі визначено обов’язкові результати навчання в 9 галузях: мовно-літературній, математичній, природничій, технологічній, інформативній, соціальній і здоров’язбережувальній, фізкультурній, громадянській та історичній, мистецькій. «Більш детально реалізація обов’язкових результатів буде прописана в типовій навчальній програмі» – заявила міністр Л.Гриневич. Крім того, затвердили 4 базових навчальних плани. За ними, зокрема, в школах національних меншин, незважаючи на негативну риторику окремих представників, збільшено кількість годин української мови. Це дозволить вирішити мовну проблему в тих регіонах, де компактно проживають такі групи населення. Йдеться, насамперед, про Закарпаття, де цілі села не володіють державною мовою.
Розробники документу працювали понад 2 роки та врахували досвід 7 країн світу. Нагадаємо, що у 2017-2018 навчальному році новий Державний стандарт початкової загальної освіти у навчальному процесі впровадили 100 шкіл по всій Україні, досвід яких врахували, розробляючи документ, зауважила міністр. В грудні 2017 року, після публічного обговорення, прийняття зауважень від практиків, Міністерство освіти та науки узгодило остаточну версію проекту.
Вперше на освітню реформу передбачено фінансування в розмірі 1 млрд 869 млн 812 тис. гривень
Першокласникам та їх батькам для безпосередньої участі в навчальному процесі за новим стандартом потрібно лише дочекатися 1 вересня.
Всупереч намаганням Міненерго переконати українців у тому, що установка двозонного лічильника допоможе зменшити плату за комуналку, не всі погоджуються з такою пропозицію, адже купувати лічильники доведеться зараз, а економія на платіжках може бути від...
Від 1 березня 2025 року в Україні почнуть перевіряти чинність декларацій із сімейними лікарями. Деякі українці мають верифікувати декларації, якщо інформація у медичній системі не збігається з державними реєстрами, передають Патріоти України.