Хіти тижня. Філарет розповів, що буде із Києво-Печерською та Почаївською лаврами після отримання Томосу

Філарет зазначив, що з питання передачі обох лавр церква може і не звертатися ні до кого, якщо обидві лаври добровільно прийдуть до Української церкви.

Києво-Печерська лавра може перейти до УПЦ КП цілком мирно. Ілюстрація: Вікіпедія.

Після отримання автокефалії Києво-Печерська і Почаївська лаври перейдуть у розпорядження Української єдиної церкви, передають Патріоти України.

Як пояснив предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет, для цього церкві не потрібно звертатися ані до держави, ані до будь-кого іншого. «Кому належать церкви як церковні установи? УПЦ Московського патріархату. А коли одна церква буде українською, а інша - російською, кому мають належати українські святині? Звичайно, Українській церкві», - підкреслив він.
«Яке відношення російська церква має до Києво-Печерської лаври? Якби сказали, що Троїце-Сергієва лавра має належати Українській церкві на тій підставі, що вона була заснована за часів Київської митрополії учнями київського чернецтва, з нас би сміялися. І ми не будемо сприймати претензій тих, хто в російській церкві буде претендувати на наші святині», - додав патріарх.
Філарет зазначив, що з питання передачі обох лавр церква може і не звертатися ні до кого, якщо обидві лаври добровільно прийдуть до Української церкви. «Ми їх приймемо, все залишиться мирно, церква далі буде існувати», - підсумував він.
Джерело: РБК-Україна

Хіти тижня. Обіцяє скаржитись на "фашистів" до Гааги: СБУ заборонила в'їзд в Україну відомому російському продюсеру

вівторок, 2 червень 2020, 2:00

Служба безпеки України відзвітувала, що за минулий місяць заборонила в'їзд в нашу країну 41-й персоні. Серед них дві досить відомі особистості: лідер КПРФ Геннадій Зюганов і російський музичний продюсер Максим Фадєєв, повідомляють Патріоти України із п...

Хіти тижня. "Собакам можно, а мне нельзя?": Мережу підірвало відео з "типовим" жителем окупованого Донецька в Криму (відео)

вівторок, 2 червень 2020, 0:35

В окупованому Росією Криму помітили жителя Донбасу, який поводився неналежним чином. Відео розмістили на YouTube-каналі "Диванний огляд", передають Патріоти України. . Чоловік з Донецька в Севастополі вирішив справити нужду прямо на клумбі в центрі...