Хіти тижня. Філарет розповів, що буде із Києво-Печерською та Почаївською лаврами після отримання Томосу

Філарет зазначив, що з питання передачі обох лавр церква може і не звертатися ні до кого, якщо обидві лаври добровільно прийдуть до Української церкви.

Києво-Печерська лавра може перейти до УПЦ КП цілком мирно. Ілюстрація: Вікіпедія.

Після отримання автокефалії Києво-Печерська і Почаївська лаври перейдуть у розпорядження Української єдиної церкви, передають Патріоти України.

Як пояснив предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет, для цього церкві не потрібно звертатися ані до держави, ані до будь-кого іншого. «Кому належать церкви як церковні установи? УПЦ Московського патріархату. А коли одна церква буде українською, а інша - російською, кому мають належати українські святині? Звичайно, Українській церкві», - підкреслив він.
«Яке відношення російська церква має до Києво-Печерської лаври? Якби сказали, що Троїце-Сергієва лавра має належати Українській церкві на тій підставі, що вона була заснована за часів Київської митрополії учнями київського чернецтва, з нас би сміялися. І ми не будемо сприймати претензій тих, хто в російській церкві буде претендувати на наші святині», - додав патріарх.
Філарет зазначив, що з питання передачі обох лавр церква може і не звертатися ні до кого, якщо обидві лаври добровільно прийдуть до Української церкви. «Ми їх приймемо, все залишиться мирно, церква далі буде існувати», - підсумував він.
Джерело: РБК-Україна

Поховали чиїсь ноги та щасливі: У РФ батьки відмовилися шукати сина-окупанта серед полонених, щоб отримати компенсацію

неділя, 14 серпень 2022, 17:00

В Ульянівській області РФ батьки відмовились шукати свого сина серед військовополонених, оскільки уже отримали компенсацію за ліквідацію окупанта. Дівчина ж окупанта побачила відео із загарбником, де він у полоні та намагається допомогти чоловіку, прот...

Відомий український актор, який отримав поранення на передовій, показав обличчя після операції (фото)

неділя, 14 серпень 2022, 16:29

Український актор Мартін Філдман, справжнє ім'я якого Віктор Стороженко, показав, який має вигляд після операції. Нещодавно знаменитість, який пішов захищати Україну від російських загарбників, отримав серйозне поранення обличчя на Донеччині. В Instagr...