Хіти тижня. Фінський винахідник створив принципово нову сокиру

Здавалося б, що можна нового придумати в такому виробі як сокира. А як бачимо, немає меж досконалості та інновацій

Фінський винахідник Хейккі Карна створив «Vipukirves Leveraxe» - сокиру, яка є точним інструментом для колки дров. Вона спроектована таким чином, щоб робота йшла легше і ефективніше, повідомляють Патріоти України.

Центр її ваги зміщений щодо рукоятки і до нього додано додатковий важіль. Дія Leveraxe засноване на механізмі важеля і обертальному дії.

Всі, хто намагався колоти дрова традиційною сокирою, знають, що це вимагає багато сил. З винаходом Карни кожен помах сокири відколює шматок дерева. Сокира не застряє в деревині і зберігає стійкість для наступного помаху. Можна легко і безпечно почати відколювати чурки відповідного розміру з боків, б'ючи ближче до краю. Немає більше необхідності в марних перших важких ударах тільки для розколу плахи надвоє.
При цьому нова сокира безпечніше звичайної. Leveraxe Не відскакує, як це може часом трапитися з традиційною сокирою. Замість цього вона перетворює кінетичну енергію в енергію обертового руху, яку легше контролювати.

На відео винахідник демонструє дію своєї сокири, при цьому колка плах для поліпшення ергономіки виконується за допомогою шини, що утримує дрова. З традиційною сокирою рубати з шиною було б незруяно і небезпечно. При установці плах в шину можна домогтися частоти в 100 ударів на хвилину. Таким чином, наприклад, колка плахи на цурки за 10 ударів займають 6 секунд.

Відповідаючи на одне з питань в FAQ його сайту - чи завжди необхідно задіювати автомобільну шину навколо плах при використанні Leveraxe, винахідник дає відповідь: «Ні, можна рубати на камені або асфальті. Найкраще використовувати плахи заввишки півметра. Ви можете поліпшити результат за допомогою шини - заповнити її колодами і почати рубати їх одну за одною. Таким чином, колоди залишаться нерухомі, а після колки можна витягти їх усі відразу і скласти в стіс. Використовуючи шини, ви заощадите час, і ваша спина не втомиться нахилятися для установки плах. Для цього краще всього використовувати дуже широку шину».

Історія сокири-важеля

Розколювання дров на підпал звичайною сокирою завжди було трудомістким і навіть небезпечним процесом. Завжди є ризик потрапити сокирою по своїй нозі. Виходячи з цієї недосконалої ситуації, була почата розробка поліпшеної сокири.

Обдумування і випробування різних екзотичних методів колки дров, які в той час були доступні, зайняло кілька років, перш ніж була народжена ідея. Звичайна сокира використовує клиновидний обух для колки деревини, але міг би принцип її роботи бути поліпшений шляхом використання важеля? З цієї ідеї народилася нова сокира, відома як сокира-важіль.

Інша причина повільної роботи звичайною сокирою полягає в тому, що багато часу йде на повернення чурки назад на колоду. Звичайним сокирою вам треба завжди бити в центр поліна. Обидва осколки падають на землю, і вам потрібно підняти їх, щоб розколоти спочатку один, потім другий. Це досить трудомістке заняття та напружує спину

Принципи дії звичайної сокири і сокири-важеля

Основа конструкції звичайної сокири-клина та новоствореної від Хейккі Карна

Звичайна сокира-це просто важкий клин, кий вганяють в дерево. Якщо їй задано достатньо сили, вона проникає в дерево, розсовує його і, таким чином, ламає. Завдання в конструюванні звичайної сокири полягає в тому, щоб знайти оптимальну форму клина, який увійде в дерево і розколе його. Якщо кут буде занадто малий, сокира не розколе цурку, а занадто великий-не ввійде в неї. На практиці, кожен, то пробував колоти дерево звичайною сокирою, знає, як багато сили треба для проникнення і розколювання на чурки. Відповідно, у жінок і дітей використання звичайної сокири може викликати чималі труднощі.

До того ж, звичайна сокира вельми небезпечна. При ударі в повну силу, у головки сокири великий заряд кінетичної енергії, і її важко контролювати. Досить часто можна взагалі промахнутися повз колоду. Сокира також може відскочити від поліна, або увійти в більш слабку його частину з дивовижною легкістю і продовжувати йти по траєкторії на високій швидкості. У всіх цих випадках сокира може полетіти на вас і заподіяти небезпечні, хворобливі травми.

При використанні звичайної сокири робота йде досить повільно. Досить часто сокиру входить в дерево, але їй не вистачає енергії його розколоти. Причина цього-велика сила тертя, що створюється при проникненні клина в деревину і спробі її розколоти, і тертя поглинає енергію сокири. В результаті у вас виходить колода, в якій сокира міцно застрягла. Іноді її витягнути не так-то просто.

Сокира-важіль заснований на механізмі важеля та обертаючому русі


Принцип дії сокири-важеля абсолютно відрізняється від звичайної сокири.

Конструкція сокири-важеля нова і конгеніальна. Обух приєднаний до рукоятки збоку, а не через центр. В результаті центр ваги обуха лежить збоку центральної лінії удару.

При ударі по чурці та легкому проникненні в неї, лезо сокири починає сповільнюватися. У місці, де лезо різко розширюється, проникнення зупиняється. Однак, у маси сокири все ще є кінетична енергія, і зміщений центр ваги змушує його ексцентрично обертатися вниз. Це крутить рух та повертає вістря сокири, спрацьовуючи, як важіль, змушуючи цурку розколюватися всій кінетичної енергією сокири, помноженої на важіль. Розширення леза сокири також допомагає сокирі не ввійти в дерево занадто глибоко і не застрягти, як часто буває з звичайними сокирами.


Євросоюз заборонить продаж автомобілів на бензині та дизелі: Рада ЄС ухвалила рішення

середа, 29 березень 2023, 9:59

У Європейському Союзі поступово забороняють продавати бензинові та дизельні автомобілі. Такі автомобілі можуть зникнути з автосалонів вже з 1 січня 2035 року, проте через позицію Німеччини було введено деякі послаблення. Про це йдеться у повідомленні Р...

Як ЗАЗ намагався розправити крила: Як презентували "Таврію" для ринку Латинської Америки

середа, 29 березень 2023, 9:50

"Таврію" продавали у Чилі з жовтня 1990 року до листопада 1991 року. Модель не мала попиту на місцевому ринку. . В інтернеті показали, як виглядав рідкісний експортний варіант ЗАЗ-1102 "Таврія" для ринку Чилі. Знімки опублікували на сайті VeoAutos.cl....