Хіти тижня. Гірке імперське минуле: Чому українці досі не святкують Різдво Христове з усім цивілізованим світом

Множинність дат Різдва історично склалась через різницю у календарях, які використовують різні церкви - юліанський та григоріанський.

Православні Греції святкують Різдво 25 грудня. Фото: grekodom.ua.

Минулого року Верховна Рада зробила українцям несподіваний подарунок - новий вихідний. Тепер цілком логічно та справедливо на державному рівні відзначаються як Різдво 7 січня, так і 25 грудня, нагадують Патріоти України.

Множинність дат Різдва історично склалась через різницю у календарях, які використовують різні церкви - юліанський та григоріанський. Календарна реформа, що замінила юліанський стиль на григоріанський відбулася в XVI столітті за папи Римського Григорія XIII, за іменем якого і отримав свою назву новий календар. У 1923 році за ініціативою Константинопольського патріарха відбулася нарада православних церков, на якому було прийнято рішення про виправлення Юліанського календаря. Але в російській церкві ця реформа не була сприйнята. Саме тому на пострадянському просторі закріпився стереотип, що свято 25 грудня - католицьке, а 7 січня - православне.

Українські можновладці наговорили з приводу нового державного свята багато слів про відрив від московської ментальної окупації та російських імперських стандартів. Але якщо відкинути політичне словесне лушпиння, ми дійсно маємо справу зі стійким стереотипом, що був нав`язаний з часів перебування нашої церкви під російською юрисдикцією. Навіть автори вищезгаданого законопроекту зазначили в пояснювальній записці, що він приймається насамперед задля католиків і протестантів, які займають майже третину серед релігійних організацій України.

Насправді 25 грудня не є суто католицьким Різдвом. І це досі є одкровенням для багатьох наших громадян, адже більшість православних у світі святкує народження Христа саме в цей грудневий день. Це так зване світове Різдво. Виняток складають вже згадана Російська православна церква та церкви-сателіти, що орієнтуються на неї. Вони досі використовують юліанський календар. Досі у цьому колі і Українська православна церква як частина російської. Компанію нам складають Єрусалимська, Грузинська та Сербська церкви.

Підношення Осірісу: Унікальні артефакти з золота і та інші важливі речі: Археологи знайшли скарби єгиптян VII - VI ст. до н.е.

субота, 27 липень 2024, 0:30

Археологи виявили 63 давньоєгипетські гробниці у провінції Дум’ят, яка колись була центром торгівлі. Досліджуючи поховання, вчені натрапили на численні артефакти, зокрема золоті прикраси та поховальні приношення, передають Патріоти України. Як пише Her...

На Уралі прорвало чергову дамбу водосховища. Населення рятується на дахах будинків (відео)

п’ятниця, 26 липень 2024, 23:30

У Челябінській області Росії прорвало дамбу Кіалімського водосховища. Вода швидко поширюється, затоплено велику кількість будинків. Про це повідомляють російські Telegram-канали в п'ятницю, 26 липня. За інформацією управління МНС у Челябінській област...