Хіти тижня. Гірке імперське минуле: Чому українці досі не святкують Різдво Христове з усім цивілізованим світом

Множинність дат Різдва історично склалась через різницю у календарях, які використовують різні церкви - юліанський та григоріанський.

Православні Греції святкують Різдво 25 грудня. Фото: grekodom.ua.

Минулого року Верховна Рада зробила українцям несподіваний подарунок - новий вихідний. Тепер цілком логічно та справедливо на державному рівні відзначаються як Різдво 7 січня, так і 25 грудня, нагадують Патріоти України.

Множинність дат Різдва історично склалась через різницю у календарях, які використовують різні церкви - юліанський та григоріанський. Календарна реформа, що замінила юліанський стиль на григоріанський відбулася в XVI столітті за папи Римського Григорія XIII, за іменем якого і отримав свою назву новий календар. У 1923 році за ініціативою Константинопольського патріарха відбулася нарада православних церков, на якому було прийнято рішення про виправлення Юліанського календаря. Але в російській церкві ця реформа не була сприйнята. Саме тому на пострадянському просторі закріпився стереотип, що свято 25 грудня - католицьке, а 7 січня - православне.

Українські можновладці наговорили з приводу нового державного свята багато слів про відрив від московської ментальної окупації та російських імперських стандартів. Але якщо відкинути політичне словесне лушпиння, ми дійсно маємо справу зі стійким стереотипом, що був нав`язаний з часів перебування нашої церкви під російською юрисдикцією. Навіть автори вищезгаданого законопроекту зазначили в пояснювальній записці, що він приймається насамперед задля католиків і протестантів, які займають майже третину серед релігійних організацій України.

Насправді 25 грудня не є суто католицьким Різдвом. І це досі є одкровенням для багатьох наших громадян, адже більшість православних у світі святкує народження Христа саме в цей грудневий день. Це так зване світове Різдво. Виняток складають вже згадана Російська православна церква та церкви-сателіти, що орієнтуються на неї. Вони досі використовують юліанський календар. Досі у цьому колі і Українська православна церква як частина російської. Компанію нам складають Єрусалимська, Грузинська та Сербська церкви.

Хіти тижня. Зовнішність жінки-вікінга, яка загинула понад 1000 років тому, відтворили британські вчені

вівторок, 19 листопад 2019, 0:10

Жінка була похована з сокирою, списом, мечем і стрілами. Вчені з Великобританії відтворили портрет жінки-вікінга, яка загинула на території Норвегії більше 1000 років тому, передають Патріоти України з посиланням на The Guardian. Спочатку дослідники вв...

Просто жах!: Уповноважений президента України з прав дитини оголосив, який відсоток дітей потерпає від сексуального насильства

понеділок, 18 листопад 2019, 22:24

У складі Національної поліції необхідно створити спеціальний підрозділ з питань захисту дітей. Згідно з дослідженнями, кожна п'ята дитина в Україні потерпає від сексуального насильства, цьогоріч постраждали 324 дитини. Про це заявив уповноважений прези...