Хіти тижня. "Як агресор використовує мобільні додатки проти української армії", - блогер

Джерела в правоохоронних органах повідомляють про масові поширення серед українських військовослужбовців, в тому числі які перебувають на Донбасі, російського мобільного додатку "ДМБ Таймер", який підраховує точний час до звільнення в запас.

Про це у своєму блозі пише Олексій Мінаков, передають Патріоти України.

"Програма є безкоштовною, що приваблює бійців. У відкритій статистиці на Google Play, 1-5 млн завантажень. Скільки достеменно з них саме українських - точної інформації немає.

Але створений додаток у 2014 році в країні-агресорі, Російській Федерації. Про що, до речі, красномовно свідчить електронна адреса kotssl@yandex.ru для технічної підтримки. Додаток навіть має емблему Міністерства оборони Росії. Але все це все одно не спиняє багатьох українських бійців, які не надають належного значення походженню мобільного додатка.

Додаток витягує корисну російським спецслужбам інформацію - при реєстрації користувача програма вимагає вказати прізвище військовослужбовця, свій підрозділ та пропонує занести до списку своїх товаришів по службі різного призову.

Також під час інсталяції додаток отримує доступ до перегляду даних на USB-накопичувачі, зміни та видалення даних на USB-накопичувачі, управління зберіганням документів, отримання даних з Інтернету, перегляду підключень до мережі, блокування переходу пристрою до сплячого режиму.

Це дає можливість розробникам додатку і, відповідно, російським спецслужбам, відслідковувати зв’язки, переміщення та точне місцезнаходження окремих військових ЗСУ і підрозділів в цілому.

"ДМБ Таймер" - це лише один приклад додатку-шпигуну, а їх десятки. Боротися з цим загрозливим явищем треба просвітницькою роботою серед українських захисників. А це вже компетенція Міністерства оборони."

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...