Дівчина родом з Івано-Франківська. В Америку переїхала 5 років тому, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.
"Коли приїхала в США, жила в Остіні, штат Техас, де українців майже не має. Для місцевих наша країна — екзотика, - розповідає Марина Вовк. - Звикала до того, що незнайомці проявляють багато уваги і часто починають заводити розмову на вулиці чи в громадських місцях. Я - висока з червоним яскравим волоссям і люди не соромляться показати свій інтерес. У перший час було важко, бо не знала мови і не розуміла, що саме від мене хочуть".
У США дівчина приїхала з низьким рівнем англійської. Перший час цього дуже соромилася. "Ходила на курси, намагалася спілкуватися з американцями. Пізніше зрозуміла, що люди не засуджують помилки, які допускаю в спілкуванні. Навпаки, підтримують, бо бачать бажання вивчити їхню мову. Говорять компліменти, наприклад про те, що у мене "милий акцент". Розпитують звідки родом. Головне не боятися практикуватися . Через рік розмовляла сама і розуміла інших. Це додало впевненості в собі. Поступово повернулася до творчості, якою займалася в Україні. Зібрала виготовлені вручну прикраси і почала їздити по виставках та ярмарках", - каже Марина.
Україні отримала дві вищі освіти – інженера та бухгалтера. Але завжди захоплювалася малюванням, хоча не ходила у художню школу. "Спочатку це було хобі, потім зрозуміла, що хочу займатися малюванням постійно. В Україні співпрацювала з дизайнером Любов'ю Черніковою із Івано-Франківська, яка займається вишитим одягом. Малювала аксесуари та прикраси для її колекцій", -розповіла Марина.
Зараз вона продовжує розмальовувати прикраси та малює картини. А також подорожує по містах США, де проводить майстер-класи з петриківського розпису. "Ще в Україні викладала малювання для майстрів манікюру. Коли приїхала в Америку, оточуючі помітили мою творчість і почали запитувати про майстер-класи. В один момент вирішила спробувати і підгодувала клас із петриківського розпису. Я даю підказки та вправи. Людина отримує базовий навик малювання — як працювати з фарбами та пензликами, як себе налаштувати".
Класи тривають дві з половиною години. В середньому приходить 20-30 людей. "Класи викладаю англійською. Їх відвідує досить багато американців. Є люди, які цікавляться нашою культурою, бо мають предків-українців. Є ті, хто шукає щось нове. Ідея в тому, що кожен може навчитися малювати. Справа не у відсутності таланту. Просто наша система освіти розвиває учнів в першу чергу логічно, творчість відходить на другий план. Ми не вміємо себе налаштувати та використовувати свій творчий потенціал, - каже Марина. - Петриківський розпис - це народне мистецтво. Ним займалися звичайні люди, які хотіли прикрасити навколишній світ. Він чудово допомагає відчути, що малювати і віднайти в собі творчий талант може кожен".
У Києві на Майдані Незалежності жінка пошкодила прапори та фотографії загиблих захисників. Її вже затримала поліція, а КМДА пообіцяла посилити охорону біля меморіалу, передають Патріоти України. Увечері поширилось відео, як біля меморіалу чоловік затри...
Засновник Human Rights Foundation Тор Хальворсен накричав на українську журналістку Ольгу Руденко за те, що вона виступила проти росіян на Oslo Freedom Forum. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на соцмережі журналістки. Як розповіла Руде...