Центр по дослідженню геноциду і опору жителів Литви опублікував документи, в яких йдеться про те, що актор Донатас Баніоніс і диригент Саулюс Сондецкіс співпрацювали з КДБ. За відомостями центру, Банионис працював під псевдонімом «Бронюс». Ради справедливості треба сказати, що в радянські часи майже всі діячі мистецтва при виїзді за кордон підписували відповідний папірець Комітете Державної Безпеки, так що випадок не був унікальним. А промивати мізки чекісти добре вміли, зазначають Патріоти України.
У документах йдеться про те, що Банионис збирав інформацію литовську діаспору в США і передавав КДБ характеристики на емігрантів. Співпраця тривало як мінімум з 1970 року, коли Банионис їздив в США.
На сайті про діяльність КДБ так, зокрема, описується візит Баніоніса до Сполучених Штатів на запрошення Федерації Santaros Šviesа 1970 року:
«До поїздки агент був проінструктований про діяльність литовців Сполучених Штатів Америки, йому також було надано цінну інформацію і завдання, покладені на нього , які він виконав. Агент встановив контакти з деякими литовськими емігрантами, які цікавили КДБ. Він представив їх характеристику. Це могло б полегшити оперативну роботу (стеження) під час відвідування цими людьми Литви».
У 1974-му, коли Баніоніса обрали депутатом Верховної ради СРСР, після цьго знаменитий актор припинив співпрацю з Лубянкою.
Донатас Баніоніс уславився чудовою грою у епохальних радянських фільмами «Мертвий сезон», де він зіграв радянського розвідника, до речі «Соляріс» Андрія Тарковського, котрого те ж саме КДБ врешті винудило емігрувати. Неабияку популярність принесли головні ролі у стрічках «Втеча містера Мак-Кінлі», «Нікколо Паганіні», «Пригоди принца Флорізеля». У 2014 році він помер у віці 90 років.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...