Хіти тижня. Мегакорисна може бути мегашкідливою: Ця підступна вівсяна каша

Каша з вівсяної крупи - «класика» сніданків. Вона вважається мега-корисною і постійно рекомендується до вживання.

Але слід знати: у вівсянці містяться не тільки здорові компоненти. Є категорії людей, яким цей продукт не підходить, передають Патріоти України.

У вівсяній каші присутня фітинова кислота, і це небезпечний елемент. Фітинова кислота уповільнює всмоктування в кишечнику кальцію і таким чином здатна стати причиною дефіциту вкрай необхідного організму мінералу. Крім того, фітинова кислота прискорює вимивання кальцію з кісток.
З цієї причини терапевти радять вкрай обережно давати вівсянку маленьким дітям, чий організм особливо сильно потребує кальцію для формування скелета і зубів. Якщо дитина ослаблена, зростає повільно, вівсянку краще зовсім виключити з раціону. Для здорових дітей її вживання дозволяється, - але в помірній кількості.

Також вівсянка може бути небажана для літніх жінок. Після менопаузи жіночий організм починає страждати від нестачі кальцію, що призводить до крихкості кісток і остеопорозу, схильності до переломів. Їсти вівсяну кашу в таких обставинах не те, щоб не можна зовсім, але вже точно не кожен день. За словами вчених, набагато корисніше вживати інші каші - перлову, гречану або пшоняну, вівсянка повинна бути набагато більш рідкісною стравою.

Крім того, вівсянка не підійде людям, чий організм не переносить клейковину, що містить глютен. Страждаючі цим порушенням не можуть перетравлювати не тільки овес, а й інші такі злаки - жито, пшеницю і ячмінь. Лікарі нагадують, що часто непереносимість глютену спостерігається у дітей, тому при годуванні кашами батькам потрібно уважніше стежити за наслідками і при виникненні проблем з травленням обов'язково звертатися до терапевта.

Найбільш небажаним для вживання видом вівсянки фахівці вважають готові сніданки у вигляді вівсяних пластівців, які вимагають тільки заливки молоком. Регулярне вживання таких вівсяних пластівців може посприяти розвитку цукрового діабету, застерігають експерти.

«Крім фітінової кислоти в цьому продукті міститься також дуже багато крохмалю. В процесі травлення він перетворюється в глюкозу, яка провокує викид великої кількості інсуліну», - розповіли науковці.

Джерело: Новости Ю

Хіти тижня. Ексдружина відомого репера, який відібрав у неї дітей, таємно зустрілася із сином (фото)

неділя, 31 травень 2020, 4:00

Повідомляється, що хлопчик відмовився їхати додому з мамою. Ексдружині репера Серьоги (справжнє ім'я Сергій Пархоменко), який у лютому відібрав у неї двох дітей, Поліні Ололо вдалося зустрітися з одним із синів. Про це жінка розповіла в коментарі журна...

Хіти тижня. Місячне затемнення у червні: Хто опиниться "під ударом"

неділя, 31 травень 2020, 3:00

В дні, найближчі до затемнень, необхідно приділяти більше уваги своєму здоров'ю. Астролог Людмила Халанська попередила, що вплив місячного затемнення, яке відбудеться в п'ятницю, 5 червня (в цей же день буде повний місяць), найбільше відчують люди, що ...