Хіти тижня. Мегакорисна може бути мегашкідливою: Ця підступна вівсяна каша

Каша з вівсяної крупи - «класика» сніданків. Вона вважається мега-корисною і постійно рекомендується до вживання.

Але слід знати: у вівсянці містяться не тільки здорові компоненти. Є категорії людей, яким цей продукт не підходить, передають Патріоти України.

У вівсяній каші присутня фітинова кислота, і це небезпечний елемент. Фітинова кислота уповільнює всмоктування в кишечнику кальцію і таким чином здатна стати причиною дефіциту вкрай необхідного організму мінералу. Крім того, фітинова кислота прискорює вимивання кальцію з кісток.
З цієї причини терапевти радять вкрай обережно давати вівсянку маленьким дітям, чий організм особливо сильно потребує кальцію для формування скелета і зубів. Якщо дитина ослаблена, зростає повільно, вівсянку краще зовсім виключити з раціону. Для здорових дітей її вживання дозволяється, - але в помірній кількості.

Також вівсянка може бути небажана для літніх жінок. Після менопаузи жіночий організм починає страждати від нестачі кальцію, що призводить до крихкості кісток і остеопорозу, схильності до переломів. Їсти вівсяну кашу в таких обставинах не те, щоб не можна зовсім, але вже точно не кожен день. За словами вчених, набагато корисніше вживати інші каші - перлову, гречану або пшоняну, вівсянка повинна бути набагато більш рідкісною стравою.

Крім того, вівсянка не підійде людям, чий організм не переносить клейковину, що містить глютен. Страждаючі цим порушенням не можуть перетравлювати не тільки овес, а й інші такі злаки - жито, пшеницю і ячмінь. Лікарі нагадують, що часто непереносимість глютену спостерігається у дітей, тому при годуванні кашами батькам потрібно уважніше стежити за наслідками і при виникненні проблем з травленням обов'язково звертатися до терапевта.

Найбільш небажаним для вживання видом вівсянки фахівці вважають готові сніданки у вигляді вівсяних пластівців, які вимагають тільки заливки молоком. Регулярне вживання таких вівсяних пластівців може посприяти розвитку цукрового діабету, застерігають експерти.

«Крім фітінової кислоти в цьому продукті міститься також дуже багато крохмалю. В процесі травлення він перетворюється в глюкозу, яка провокує викид великої кількості інсуліну», - розповіли науковці.

Джерело: Новости Ю

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...